Andorra - Anglie 0:5Anglie smázla v kvalifikaci na MS outsidera. Pohodovou výhru slaví i Švédsko

Fotbalisté Anglie v sedmém zápase kvalifikace mistrovství světa 2022 zvítězili na hřišti Andorry 5:0 a upevnili si vedení ve skupině I. Dánsko vyhrálo v Moldavsku 4:0, ve skupině F i posedmé naplno bodovalo a je blízko přímému postupu na šampionát v Kataru.

James Ward-Prowse a Conor Coady z Anglie se radují z branky

Angličtí vicemistři Evropy k šesté kvalifikační výhře v utkání, které vedly ženské rozhodčí v čele s Ukrajinkou Monzulovou, nakročili už v úvodním poločase, kdy skórovali Chilwell a Saka. Třetí branku hostů zařídil v 59. minutě Abraham a po něm se trefili ještě Ward-Prowse dorážkou vlastní neproměněné penalty a střídající Grealish.

Albion má čtyřbodový náskok před Albánií, která zvítězila v Maďarsku 1:0. Další bod ztrácí třetí Polsko po domácím triumfu 5:0 nad San Marinem. Outsider skupiny i posedmé vyšel naprázdno a má skóre 1:29.

Dařilo se Dánsku i Švédsku

Už v prvním poločase se v Kišiněvě prosadili Dánové Skov Olsen, Kjaer z pokutového kopu, Nörgaard a Mähle. Hosté v kvalifikaci dál drží stoprocentní bilanci i neprůstřelnost. Seveřané vedou o sedm bodů před druhým Skotskem, které v Glasgow zdolalo Izrael 3:2. O domácím triumfu rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení McTominay.

Švédsko porazilo Kosovo 3:0 a je dál druhé ve skupině B. Její tabulce vévodí s bodovým náskokem Španělsko, které odehrálo o zápas víc. Favority v Solně poslal do vedení ve 29. minutě Forsberg z penalty, po hodině hry zvýšil Isak a v 79. minutě uzavřel skóre střídající Quaison. Švédové vyhráli čtvrté z pěti kvalifikačních utkání.

Fotbalisté Švédska se radují z branky

Srbsko uspělo v Lucembursku 1:0 a poskočilo do čela neúplné tabulky skupiny A o bod před Portugalsko, které má utkání k dobru. Hostům zařídil nejtěsnější výhru Vlahovičův gól z 68. minuty.

Ukrajina v Helsinkách porazila Finsko 2:1 a ve skupině D po úvodních pěti remízách poprvé zvítězila. V tabulce je druhá o čtyři body za vedoucí Francií.

Švýcarsko zvítězilo v Ženevě nad oslabeným Severním Irskem 2:0 a ve skupině C je druhé o tři body za Itálií. Úřadující evropští šampioni mají o jeden odehraný duel více.

Gruzie - Řecko 0:2 (0:0)
Branky: 90. Bakasetas z pen., 90.+5 Pelkas.
Švédsko - Kosovo 3:0 (1:0)
Branky: 29. Forsberg z pen., 62. Isak, 79. Quaison.
Litva - Bulharsko 3:1 (1:0)
Branky: 82. a 84. Černych, 18. Lasickas - 64. Despodov.
Švýcarsko - Severní Irsko 2:0 (1:0)
Branky: 45.+3 Zuber, 90.+1 Fassnacht. ČK: 37. Lewis (Sev. Irsko).
1.Itálie642012:114
2.Švýcarsko53206:111
3.Severní Irsko51224:55
4.Bulharsko61234:95
5.Litva61054:143
Skupina D:
Kazachstán - Bosna a Hercegovina 0:2 (0:1)
Branky: 25. a 66. Prevljak.
Finsko - Ukrajina 1:2 (1:2)
Branky: 29. Pukki - 4. Jarmolenko, 34. Jaremčuk.
Skotsko - Izrael 3:2 (1:2)
Branky: 30. McGinn, 57. Dykes, 90.+4 McTominay - 5. Zahavi, 32. Dabbur.
Faerské ostrovy - Rakousko 0:2 (0:1)
Branky: 26. Laimer, 48. Sabitzer.
Moldavsko - Dánsko 0:4 (0:3)
Branky: 23. Skov Olsen, 34. Kjaer z pen., 39. Nörgaard, 44. Mähle.
Andorra - Anglie 0:5 (0:2)
Branky: 17. Chilwell, 40. Saka, 59. Abraham, 79. Ward-Prowse, 86. Grealish.
Maďarsko - Albánie 0:1 (0:0)
Branka: 80. Broja.
Polsko - San Marino 5:0 (2:0)
Branky: 10. Šwiderski, 20. vlastní Brolli, 50. Kedziora, 84. Buksa, 90.+1 Piatek.