Česko - Kosovo 3:0Jednadvacítka v kvalifikaci o ME vyhrála i počtvrté

České Budějovice

Čeští fotbalisté do 21 let porazili Kosovo 3:0 a v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2023 bodovali naplno i ve čtvrtém duelu, navíc opět bez inkasované branky. V prvním poločase skórovali hráči sparťanského B-týmu Václav Sejk a Adam Gabriel, po změně stran se prosadil střídající Daniel Fila.

Zleva Adam Gabriel a Michal Fukala se radují z druhého gólu proti Kosovu.

Lvíčata zdolala tým z Balkánu už ve čtvrtek, kdy v Prištině zvítězila Gabrielovou zásluhou 1:0. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka vedou skupinu G o tři body před Albánií. Favorizovaná Anglie je pozadu o pět bodů, ale má k dobru zápas. Právě s ní a se Slovinskem se Češi utkají v listopadu.

Češi v Českých Budějovicích otevřeli skóre v 10. minutě. Šulc aktivním presinkem donutil brankáře Nrecu-Bisingera k chybné rozehrávce. Vystihl ji Kaloč, který před brankou našel zakončujícího Sejka.

V 35. minutě Šulc po Gabrielově přihrávce vystřelil z první, ale kosovský gólman zasáhl. O tři minuty později se už Čechům podařilo navýšit náskok. Karabec se z úhlu neprosadil, dorážející Gabriel, který se přiřítil do vápna, se ale nemýlil.

Po necelé hodině hry Lvíčata stanovila konečné skóre, poté co Šulcovu přihrávku před branku lehce tečoval Fila.

Následně vystřelil zpoza šestnáctky Karabec, jenže Nreca-Bisinger ho vychytal. Blízko druhému gólu v utkání se v 78. minutě ocitl Gabriel, na Filovu přihrávku ale těsně nedosáhl.

Kvalifikační utkání fotbalistů do 21 let v Českých Budějovicích o postup na mistrovství Evropy:
ČR - Kosovo 3:0 (2:0)
Branky: 10. Sejk, 38. Gabriel, 57. Fila. Rozhodčí: Leibovitz - Dotan, Adi (všichni Izr.). ŽK: Knapík, Gabriel, Kaloč - Marleku. Diváci: 2454.
ČR: Kovář - Gabriel (83. Jurásek), Vitík, Knapík, Fukala - Kaloč (83. Krunert), Šulc, Žambůrek - Karabec, Sejk (46. Fila), Ostrák (69. Červ). Trenér: Suchopárek.
Kosovo: Nreca-Bisinger - A. Hoti (63. Zeqiri), Kurtulus, Zumberi - Krasniqi (62. Limani), F. Hoti, Kryeziu (71. Sadiku), Lushaku, Hoxha - Diamant Berisha (83. Tahiri), Marleku. Trenér: Nees.