Pardubice - Vítkovice 6:0Dynamo rozdrtilo neškodného soupeře a je druhé!

50. Roman 4 : 0
51. Blümel 5 : 0
57. Koffer 6 : 0

pan, mm, škvČTKSport.cz

Hokejisté Pardubic porazili v dohrávce pátého kola Tipsport extraligy na svém ledě Vítkovice vysoko 6:0 a v tabulce jim patří druhé místo jen o skóre za vedoucí Mladou Boleslaví. Východočeši vyhráli pátý z posledních šesti zápasů, dvěma góly se na tom podílel Filip Koffer. Premiérové čisté konto v sezoně udržel Milan Klouček.

Filip Koffer z Pardubic z nájezdu překonal Aleše Stezku v brance Vítkovic.

Již po 30 sekundách hry mohl otevřít skóre domácí Musil, neuspěl však stejně jako následně Blümel a Anděl. Brankář Stezka v úvodu Vítkovice několikrát podržel.

Hosté se v útočném pásmu usadili až při Robertsonově vyloučení, Bukarts ale střílel nepřesně nebo našel jen připraveného Kloučka v brance Dynama. Domácí oslabení přežili a kanadský bek se po návratu na led zapojil do akce, na jejímž konci Říčka prostřelil Stezku a připsal si devátý gól v sezoně.

Zleva Roberts Bukarts z Vítkovic a Robert Kousal z Pardubic.

Vyrovnat mohl Hruška, Klouček byl ale připraven. V 15. minutě netrefil odkrytou branku Kalus a Východočeši z protiútoku udeřili zásluhou Kousala podruhé.

Hráči Pardubic se radují z gólu. Zleva Adam Musil, autor branky Robert Kousal a Michal Hrádek.

Následně zápas na dlouhou dobu opanovali brankáři. Více práce měl Stezka, velké šance však stejně jako Klouček řešit nemusel. Domácí mohli své vedení zvýšit v přesilových hrách, paradoxně se ale prosadili až v oslabení.

Na konci druhé třetiny zastavil Koffera v nájezdu jen za cenu faulu Polák a útočník Pardubic dostal výhodu trestného střílení, které následně jistě proměnil. Bývalý juniorský reprezentant si tak připsal premiérový gól v extralize.

Brankář Milan Klouček z Pardubic a Marek Kalus z Vítkovic.

Po dvou třetinách tak bylo jasné, že Východočeši čtvrté domácí utkání v řadě zvládnou. V 50. minutě navíc jejich vedení zvýšil pohotovou dorážkou Roman a o 48 sekund později našel mezeru mezi Stezkovými betony Blümel. Jedinou neznámou tak bylo, zda Klouček udrží téměř po čtyřech letech čisté konto v extralize, což se mu nakonec podařilo.

Dohrávka 5. kola hokejové extraligy:
HC Dynamo Pardubice - HC Vítkovice Ridera 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Říčka (Košťálek, Robertson), 15. R. Kousal (A. Musil, Camara), 39. Koffer z trestného střílení, 50. O. Roman (Říčka, Cienciala), 51. Blümel (Paulovič), 57. Koffer (Hrádek, Blümel). Rozhodčí: Hodek, Veselý - Axman, Kajínek. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 7123.
Pardubice: Klouček - Nakládal, J. Mikuš, Košťálek, Robertson, Hrádek, J. Kolář, J. Zdráhal - A. Musil, R. Kousal, Camara - Cienciala, O. Roman, Říčka - Blümel, Poulíček, Paulovič - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.
Vítkovice: Stezka - R. Polák, Plášil, Gewiese, Galvinš, Machů, Koch, L. Kovář - Roberts Bukarts, Marosz, L. Krenželok - Svačina, J. Hruška, Dej - M. Kalus, Flick, Fridrich - Afanasjev, Chlán, R. Bondra. Trenér: Holaň.