Liverpool - Atlético 2:0Liga mistrů zná další postupující. Real slaví výhru i rekordní gól

Fotbalová Liga mistrů zná další dva postupující týmy do osmifinále. Jistotu účasti ve vyřazovací části už má Liverpool a Ajax. Anglický tým zdolal Atlético Madrid 2:0, Ajax vyhrál v Dortmundu 3:1. Oba vítězné celky hrály dlouho přesilovku. Paris St. Germain bez zraněného Lionela Messiho přišel v Lipsku v nastavení o výhru a remizoval 2:2. Manchester City ve stejné skupině porazil Bruggy 4:1. Real Madrid zdolal Šachtar Doněck 2:1. Oba góly "Bílého baletu" vstřelil Karim Benzema.

Fotbalisté Realu se radují v Lize mistrů z gólu proti Šachtaru.

Liverpool skóroval v rozmezí 13. až 21. minuty zásluhou Joty a Maného, jimž přihrál Alexander-Arnold. Od 36. minuty hrál úřadující španělský mistr bez vyloučeného Felipeho. Atlético dohrávalo v oslabení proti Liverpoolu i v domácím utkání. "Reds" si ve skupině udrželi stoprocentní bilanci a od dubna neprohráli 25. soutěžní duel za sebou, čímž vyrovnali klubový rekord z roku 1982.

AC Milán proti Portu inkasoval po pěti minutách a dvou vteřinách, o což se postaral Díaz. "Rossoneri" doma v Lize mistrů obdrželi gól rychleji pouze v listopadu 1994 s Ajaxem Amsterodam. Svěřenci trenéra Pioliho vyrovnali v 61. minutě díky vlastní brance Mbemby a do tabulky si připsali premiérový bod. Poprvé v dějinách soutěže milánský tým nevyhrál ani jeden z úvodních čtyř duelů skupiny. Porto je ve skupině B druhé o bod před Atléticem.

Hráči Ajaxu slaví postup do osmifinále Ligy mistrů.

Dortmund se proti Ajaxu od 29. minuty musel obejít bez vyloučeného Hummelse. Přesto se ujal vedení díky Reusově penaltě. Ajax však od 72. minuty třikrát skóroval. Trefili se Tadič, Haller a Klaassen. Rovněž obhájce nizozemského titulu vyhrál ve skupině počtvrté.

Kromě Liverpoolu a Ajaxu jsou jistými účastníky osmifinále také Bayern Mnichov a Juventus Turín.

Na Dortmund se bodově dotáhl Sporting Lisabon po triumfu 4:0 nad Besiktasem Istanbul. Dvakrát se mezi střelce zapsal Pedro Goncalves.

Liverpoolští fotbalisté Sadio Mané (vlevo) a Diogo Jota slaví gól proti Atléticu Madrid

Lipsko proti PSG poslal do vedení v osmé minutě Nkunku. Poté Silva nedokázal zvýšit z penalty a Wijnaldum do konce úvodního dějství obrátil stav. Ve druhé minutě nastavení však Szoboszlai z pokutového kopu srovnal.

O bod před Pařížany se do čela skupiny dostal finalista minulé sezony Manchester City. Po úvodní trefě Fodena si dal vlastní gól Stones. Ve druhé půli se prosadili Mahriz, Sterling a Gabriel Jesus.

Fotbalista Realu Karim Benzema oslavuje svůj druhý gól proti Šachtaru.

Třiatřicetiletý Benzema se za Real poprvé prosadil ve 14. minutě. Francouzský reprezentant vstřelil 1000. gól madridského celku v historii Poháru mistrů evropských zemí respektive Ligy mistrů. Druhý Bayern Mnichov jich má 759.

Šachtar srovnal v 39. minutě zásluhou Fernanda, jenže Benzema po hodině hry rozhodl. Na oba góly mu přihrál Vinícius Júnior. Real navázal na výhru 5:0 ze hřiště Šachtaru a oplatil mu dvě porážky z minulého ročníku skupiny Ligy mistrů.

Tým trenéra Ancelottiho vede skupinu D o dva body před Interem Milán, který zvítězil na půdě Šeriffu Tiraspol 3:1. Obhájce italského titulu vstřelil všechny branky po změně stran, kdy se postupně trefili Brozovič, Škriniar a Sánchez. Za Šeriff, který na Inter ztrácí bod, snížil Traoré.

4. kolo skupin fotbalové Ligy mistrů:
Skupina A:
Manchester City - FC Bruggy 4:1 (1:1)
Branky: 15. Foden, 54. Mahriz, 72. Sterling, 90.+2 Gabriel Jesus - 17. vlastní Stones. Rozhodčí: Lahoz (Šp.).
Lipsko - Paris St. Germain 2:2 (1:2)
Branky: 8. Nkunku, 90.+2 Szoboszlai - 21. a 39. Wijnaldum. Rozhodčí: Ekberg (Švéd.).
1.Manchester City430115:79
2.Paris St. Germain42208:58
3.Bruggy41125:114
4.Lipsko40138:131
Skupina B:
AC Milán - FC Porto 1:1 (0:1)
Branky: 61. vlastní Mbemba - 6. Díaz. Rozhodčí: Turpin (Fr.).
Liverpool - Atlético Madrid 2:0 (2:0)
Branky: 13. Jota, 21. Mané. Rozhodčí: Makkelie (Niz.). ČK: 36. Felipe (Atlético).
1.Liverpool440013:512
2.FC Porto41213:65
3.Atlético Madrid41124:64
4.AC Milán40134:71
Skupina C:
Sporting Lisabon - Besiktas Istanbul 4:0 (3:0)
Branky: 31. z pen. a 38. Pedro Goncalves, 41. Paulinho, 56. Sarabia. Rozhodčí: Karasev (Rus.).
Borussia Dortmund - Ajax Amsterodam 1:3 (1:0)
Branky: 36. Reus z pen. - 72. Tadič, 83. Haller, 90.+3 Klaassen. Rozhodčí: Oliver (Angl.). ČK: 29. Hummels (Dortmund).
1.Ajax Amsterodam440014:212
2.Sporting Lisabon42029:76
3.Dortmund42024:86
4.Besiktas Istanbul40042:120
Skupina D:
Real Madrid - Šachtar Doněck 2:1 (1:1)
Branky: 14. a 61. Benzema - 39. Fernando. Rozhodčí: Bastien (Fr.).
Šeriff Tiraspol - Inter Milán 1:3 (0:0)
Branky: 90.+2 Traoré - 54. Brozovič, 66. Škriniar, 83. Sánchez. Rozhodčí: Zwayer (Něm.).