Teplice - Dukla 4:0Uzdravený Ljevakovič dal dva góly, Teplice vysoko porazily Duklu

9. Ljevakovič 1 : 0
30. Ljevakovič 2 : 0
36. Vachoušek 3 : 0
63. Vůch 4 : 0

Fotbalisté Teplic vybojovali v přímém souboji s Duklou Praha páté místo v ligové tabulce. V 28. kole ji porazili na svém hřišti 4:0 a díky lepší bilanci vzájemných zápasů jim k jejímu uhájení stačí jedna výhra ze dvou zápasů se zachraňujícími se týmy. Domácí k výhře nasměroval dvěma góly Ljevakovič, trefili se i Vachoušek a Vůch.

Teplickým skoro celé jaro chyběl bosenský záložník Ljevakovič a jak citelná jeho absence byla, to zápas s Duklou ukázal naprosto názorně. Do středu pole přinesl tvrdost i přesnou rozehrávku, díky níž jeho tým Pražany od první minuty přehrával, a navíc byl vidět i v rozhodujících momentech.

Už v 9. minutě přihrál do šance Vůchovi a balon odražený od břevna vzápětí sám uklidil hlavou do sítě. Za šest minut zastavilo další nebezpečnou střelu Vůcha s přispěním brankářovy teče opět břevno, ale Teplické to moc mrzet nemuselo. Šance se rodily i dál a navíc z nich padaly i góly.

Pomalu končila první půlhodina hry, když si ve středu hřiště Ljevakovič parádně obhodil jednoho protihráče, okolo druhého se protáhl až na hranici vápna a jeho střela placírkou zapadla pod břevno. Svůj podíl na gólu měl i brankář a zároveň syn trenéra Teplic Filip Rada, který se nechal zmást rotací střely, nakročil do strany a už se nestihl vrátit. Za dalších pět minut navíc inkasoval potřetí - Vachoušek si našel za vápnem odražený míč a po zemi zamířil přesně k bližší tyči.

Dukla potom hodně přitvrdila, vykoledovala si několik žlutých karet za tvrdé skluzy bez míče a o poločase navíc dvakrát vystřídala. Hra se tím vyrovnala a Dukla měla po pauze dokonce dvě výborné příležitosti z brejků, jenže je nevyužila - Svatonský v 58. minutě sám před Grigarem minul bránu, Pázler v 74. minutě zase pálil jen do tyče.

Konečnou podobu skóre tak stanovila rychlá akce Teplic z 63. minuty - Jindráček utekl Vorlovi a ve skluzu přiťukl Vůchovi, který přehodil vybíhajícího Radu.

FK Teplice - Dukla Praha 4:0 (3:0)
Branky: 9. a 30. Ljevakovič, 36. Vachoušek, 63. Vůch. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Slavík. ŽK: Siva - Šiml, Svatonský, Švejdík. Diváci: 2980.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Matula, Rosa, Ježdík - Dolejš (85. Stožický), Ljevakovič (62. Čajič), Vachoušek, Siva, Vůch - Jindráček (79. Zoubele). Trenér: Rada.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Šmíd (46. Švejdík), Vrzal - Malý (46. Podrazký), Hanousek, Šiml - Svatonský, Marek, Pázler (77. Sklenář). Trenér: Kozel.