Hradec - Jablonec 2:2Hradec slaví, ze ztracené bitvy s Jabloncem urval bod

13. Lafata 0 : 1
53. Kopic 0 : 2
69. Dvořák (penalta) 1 : 2
85. Uškovič 2 : 2

Ani dvoubrankové vedení fotbalistům Jablonce v páteční předehrávce 2. kola Gambrinus ligy na trávníku Hradce Králové ke třem bodům nestačilo. Severočeši pod vedením bývalého kouče "votroků" Václava Kotala vedli zásluhou Lafaty a Kopice, domácí ale nakopl úspěšný pokutový kop Dvořáka a v závěru pak zařídil remízu Uškovič.

Jablonečtí přijeli loupit do Hradce...

Jablonec tak po vítězství nad Baníkem Ostrava v prvním kole zaznamenal první bodovou ztrátu, Hradec naopak po úvodní prohře v Plzni slaví první bod.

Přitom úvod zápasu jasně naznačil, kdo je hladový po výhře. Po deseti minutách hry potvrdil pověst krále střelců Lafata. Stačily dva momenty a o jeho nebezpečnosti bylo jasno. Poprvé naskočil do centru a při ostrém střetu rozhodil gólmana Lindra. Ve 13. minutě se trefil, po Kovaříkově rohu si našel místo na malém vápně - ani nemusel vyskočit, domácí zadáci mu nechali dost prostoru - a hlavou překonal Lindra.

Lafata opět začal sezónu ve velkém stylu. V té minulé nasázel 25 branek, v současné má po dvou kolech dva zásahy.

Jinak byla první půle nezáživná, Hradec vystřelil na branku jen jednou, když z ostrého úhlu zkoušel Valeše překvapit Štěpán. Jablonci stačil na vedení jediný pokus mířící mezi tyče.

Pocit křivdy Hradec vybičoval

Po přestávce se tempo zlepšilo. Najednou byl zápas mnohem rušnější. Hradec se pokoušel vyrovnat, ale Šisler namířil pokus z hranice šestnáctky těsně vedle. Domácí pak nepodržel brankář. Lindr pustil Kopicovu střelu z rohu pokutového území, i když míč mířil přímo na něj.

Hradecká aktivita byla i po tomto kiksu mnohem vyšší, tlaku pomohlo také střídání: k Dvořákovi přišel druhý útočník Uškovič. A nakonec se předvedl i ostře sledovaný muž domácí sestavy. Bosňan Harba na sebe upozornil už v první půli individuálním průnikem, ve druhé byl u snížení na 1:2.

Jeho technickou střelu mířící do sítě vyrazil rukou stoper Beneš. Sudí Kocourek zapískal penaltu, z níž snížil precizní ranou do horního roku branky Dvořák. Jabloneckého obránce však k nevoli domácích nevyloučil.

Nepříznivý stav a možná i pocit křivdy hnaly Hradec za vyrovnáním. Velké šance měli Harba a Štěpán, oba však zblízka po centrech ze strany minuli. Přesto se domácí tímto způsobem prosadili: po levé straně utekl Štěpán, přihrál Uškovičovi, jeho první střelu Valeš perfektně lapil, ale na dorážku přes hlavu nestačil.

Jablonec se na konci vzepjal, ale skóre už nezměnil. Lafatův pokus skončil na tyči a Benešův vyrazil nohama Lindr.

Gambrinus liga - předehrávka 2. kola
Hradec Králové - Jablonec 2:2 (0:1)on-line
Branky: 69. Dvořák z pen., 85. Uškovič - 13. Lafata, 53. Kopic. Rozhodčí: Kocourek - Filípek, Nádvorník. ŽK: Holeš, Dvořák - Beneš, Novák, Eliáš. Diváci: 3959
Hradec: Lindr - Holeš, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Pávek (60. Uškovič), Šisler (84. Jedunov) - Štěpán, Harba, Zelený (54. Rezek) - Dvořák. Trenér: Plíšek.
Jablonec: Valeš - Eliáš, Beneš, Novák, Jablonský - Čížek (78. Vaněk), Loučka - Kopic (86. Třešňák), Piták, Kovařík (63. Zoubele) - Lafata. Trenér: Kotal.