Sparta - Hradec 1:0Sparta neoslnila, ale Hradec přesto udolala

39. Balaj 1 : 0

Fotbalisté Sparty v nedělním duelu 6. kola první ligy nedopustili senzaci, vyhráli 1:0 nad Hradcem, i když to z jejich strany rozhodně žádná sláva nebyla. Jediný gól zápasu vstřelil v první půli albánský útočník Bekim Balaj.

Sparťanská vzdušná převaha. Jiří Jarošík (uprostřed) a Václav Kadlec (vpravo) bojují o míč s hradeckým Tomášem Strnadem.

Sparta po úspěšné bitvě na evropské scéně s Feyenoordem trochu pozměnila sestavu. Jen na lavičku usedl kanonýr Kweuke, v základu ještě po zranění nebyl ani Krejčí a trenér šetřil i záložníka Hušbauera. Zřejmě proto, že má tři žluté karty a Sparta nechtěla riskovat čtvrtou a případný stop pro příští zápas, v němž letenští po reprezentační pauze zamíří do Plzně.

V závěru první půle navíc přišli domácí o Matějovského, který byl kvůli zranění odnesen ze hřiště rovnou do útrob stadiónu a místo něj šel na hřiště Holek. To už Sparta vedla 1:0. Ve 38. minutě Jarošík poslal z levé strany přetažený centr před branku, kde byl volný Balaj a hlavou rozvlnil síť. Albánský útočník vstřelil svůj druhý gól v české lize.

Ale že by Sparta Hradec nějak válcovala, to rozhodně ne. Místy byli Votroci v první půli lepším týmem a měli dvě velmi dobré šance. Jenže Šisler v obou selhal. Pokaždé hlavičkoval sám v dobré pozici, ale nechal jen vyniknout Vaclíka. Hodně slibný brejk pak v rozhodující chvíli pokazil špatnou přihrávkou bosenský záložník Harba.

Krátce po pauze promarnil velkou šanci na vyrovnání Strnad, jenž zblízka trefil Vaclíka a Holeš pak odražený míč poslal vysoko nad. Druhý poločas příliš vzruchu nepřinesl. Sparta kopala několik rohů, měla pár náznaků šancí, ale slušně hrající Hradec jí toho příliš nedovolil.

V závěru se naopak Východočeši usadili v šestnáctce Sparty, kde to  hořelo. I díky několika nejistým zákrokům Vaclíka. Ale domácí nakonec čisté konto uhájili a Hradec rozšířil svou černou sérii na Letné, kde v české lize nezískal ani bod.

Sparta Praha - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)
Branka: 39. Balaj. Rozhodčí: Jílek - Marek, Štěrba. ŽK: Šisler, Fukal (oba Hradec). Diváci: 9631.
Sparta: Vaclík - Vidlička, Švejdík, Jarošík, Pamič - Skalák (60. Krejčí), Matějovský (45.+1 Holek), Pavelka, Přikryl - Kadlec, Balaj (77. Kweuke). Trenér: Lavička.
Hradec Králové: Koubek - Plašil, Hochmeister, Fukal, Poděbradský - Strnad (70. Janoušek), Šisler - Holeš (74. P. Dvořák), Harba, Zelený (89. Voltr) - Uškovič. Trenér: Plíšek.