Plzeň - Litvínov 6:4Plzeň i díky hattricku Vlasáka přestřílela Litvínov

39. Vlasák 5 : 2
46. Černý 5 : 3
51. Vlasák 6 : 3
55. Lukeš 6 : 4

Hokejisté Plzně vstoupili pod staronovým názvem Škoda do nového ročníku extraligy vítězstvím 6:4 nad Litvínovem. Zápas ve svůj prospěch domácí rozhodli především díky třem brankám během druhé třetiny. Třemi góly a přihrávkou se v plzeňském dresu blýskla tradiční opora Tomáš Vlasák.

Oba týmy postrádaly zraněné lídry - Plzeň Martina Straku a Litvínov Martina Ručinského. Přesto utkání začalo ve velkém tempu. Akce se rychle přelévaly a ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou švihem z pravého kruhu Majdan. Hosté mohli své vedení záhy navýšit během přesilové hry, plzeňský gólman Svoboda ale dokázal zlikvidovat šanci Lukeše. Pak po zaváhání někdejšího obránce Západočechů Posmyka minul nekrytý Gulaš branku, ovšem v pokračujícím náporu vyrovnal z dorážky Pletka.

Domácí vstřelený gól nabudil a hosté se bránili pouze za cenu nedovolených zákroků. Při první přesilovce ještě Kratěna netrefil před odkrytou brankou puk, v početní výhodě v 10. minutě už ale dokonal obrat rychlou střelou Vlasák. V závěru prvního dějství uchránil Litvínov od další pohromy gólman Franěk, jenž včasným rozklekem zlikvidoval příležitost nekrytého Kováře.

Do prostřední části vstoupili aktivněji hosté a při početní výhodě čtyři na tři srovnal přesnou střelou k levé tyči na 2:2 Posmyk. V této pasáži živější Verva mohla rychle udeřit znovu, při přečíslení přihrál Kubinčák ideálně Jarešovi, Svoboda však jeho zakončení zlikvidoval. Vzápětí právě Jareš hostům zkomplikoval situaci útočným faulem a při jeho vyloučení vrátil ve 28. minutě Škodě vedení tečí Kovářova pokusu Johnson.

Poté podržel domácí Svoboda, který odolal opakované střele agilního Lukeše. Naopak na druhé straně zvýšil nenápadným pokusem od modré čáry na 4:2 sváteční střelec Růžička oslavující teprve druhý extraligový gól. Následně domácí tým viditelně převzal otěže utkání a po kombinaci prvního útoku Plzně se prosadil minutu před druhou sirénou dorážkou Kratěnovy bomby pohotový Vlasák.

Litvínovský kouč Jeřábek poslal do poslední dvacetiminutovky chytat plzeňského odchovance Francouze a díky faulům domácích se hosté dostali na dostřel. Přesilovkovou střelu Hübla z mezikruží ještě zastavila tyč, při trestu Hanzlíka už však bylo sníženo na 5:3.

Další početní výhodu hostů ale uťal nedovolený zákrok slovenské letní posily Baláže a během plzeňské přesilovky definitivně rozhodl z dorážky dobře postavený Vlasák, jenž tak zkompletoval hattrick. Tečku za utkáním udělal proměněným samostatným únikem v 55. minutě při oslabení Lukeš.

1. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Pletka (Gulaš), 10. Vlasák (Jan Kovář), 28. Johnson (Jan Kovář, Vlasák), 32. Dan Růžička (Pitule), 39. Vlasák (Jan Kovář, Kratěna), 51. Vlasák (Johnson, Kratěna) - 4. Majdan (Hübl, Kubát), 25. Posmyk (Jareš, Hübl), 46. J. Černý (K. Černý, Frolík), 55. Lukeš (Posmyk). Rozhodčí: Kalivoda, Lacina - Lhotský, Pešek. Vyloučení: 8:9, navíc Gula (Litvínov) 10 min. Využití: 3:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 5919.
Plzeň: A. Svoboda - Dan Růžička, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Kratěna, Jan Kovář, Vlasák - Gulaš, Havlíček, Pletka - Balej, M. Heřman, Johnson - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Litvínov: Franěk (41. Francouz) - Posmyk, Kubát, Stříteský, K. Černý, Gula, Kousalík, Jareš, od 51. navíc Havelka - Majdan, Hübl, Lukeš - J. Černý, Hanzl, Frolík - Martynek, Smolka, R. Pšurný - Kubinčák, Baláž, Gerhát. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.