Litvínov - Budějovice 3:1Litvínov nebral ohled na Ptáčkův rekord, Budějovice porazil

38. Langhammer 0 : 1
39. Majdan 1 : 1
41. Lukeš 2 : 1
60. Hübl 3 : 1

Hokejisté Litvínova porazili ve 2. kole extraligy České Budějovice 3:1. Hosté sice na severu Čech vedli, ale domácí vývoj duelu brankami Juraje Majdana a Františka Lukeše obrátili. Hostující obránce Ptáček vyrovnal 1035. startem rekordní extraligový zápis jiného bývalého beka Josefa Řezníčka v české nejvyšší soutěži.

Ve svém prvním utkání před vlastními fanoušky v novém soutěžním ročníku se Severočeši rozjížděli jen velmi zvolna. Jihočeši, kteří v pátek na úvod soutěže rovněž prohráli, si s nimi však příliš nezadali a proto diváci v první části příliš zajímavých okamžiků neviděli. Při jednom ojedinělém vychytal domácí gólman Francouz slibnou dorážku Kotalíka.

Druhé dějství rozproudila série vyloučení, ale také okamžik z končící 23. minuty, kdy sice Verva dokázala dostat kotouč za Kantorova záda, jenže radost domácích měla jepičí život. Sudí Blecha gól neuznal pro předchozí nebezpečnou hru vysokou holí Frolíka a místo vedoucí trefy se Litvínov musel bránit 71 vteřin trvající přesilovce Jihočechů čtyři na tři. Protože hosté toho ale moc nevymysleli, měla domácí trojice vcelku snadnou úlohu.

Vteřinu před skončením 38. minuty se však přece jen dostal Mountfield do vedení. Gula chyboval u hrazení, proti Francouzovi se řítili osamocení Květoň s Langhammerem, který zvolil chytré řešení - místo přihrávky poslal bekhendem kotouč k přední tyčce. Už 58 vteřin nato bylo ovšem vyrovnáno, když Majdan usměrnil nahození před Kantora.

Stejně jako Litvínov skončil druhou třetinu, načal také tu třetí a už po 20 sekundách poslal domácí do vedení Lukeš. Hosté vzápětí přežili bez pohromy vyloučení Langhammera a sami nezužitkovali trest Pšurného. V 55. minutě zbrzdil nápor Jihočechů faulující Kolarz, ti necelou minutu před koncem zkusili power play, ale potrestal je gólem do prázdné branky Hübl.

HC Verva Litvínov - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. Majdan (Posmyk, Hübl), 41. Lukeš (Hübl, Majdan), 60. Hübl (Majdan) - 38. Langhammer. Rozhodčí: Hrubý, Blecha - Kajínek, J. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 4308.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Kousalík, Jareš, Stříteský, Sklenička, Gula - Majdan, Hübl, Lukeš - J. Černý, Hanzl, Frolík - Martynek, Rapáč, R. Pšurný - Kubinčák, Baláž, Gerhát. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Vráblík, Vydarený, Kolarz, Frühauf - Šimánek, Červený, Kotalík - Dej, Langhammer, L. Květoň - Mertl, Kašpařík, Podlešák - Soudek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.