Zlín - Karlovy Vary 4:2Výhru Zlína nad Karlovými Vary režíroval dvěma góly Veselý

10. Veselý 1 : 0
17. Zámorský 2 : 0
30. Kumstát 2 : 1
30. Okál 3 : 1
36. Gřegořek 3 : 2
37. Veselý 4 : 2

Hokejisté Zlína porazili ve 3. kole extraligy na domácím ledě karlovarskou Energii 4:2 a připravili tak soupeři třetí porážku v sezóně. V útočně pojatém utkání se na vítězství Beranů dvěma góly a jednou asistencí podílel útočník Ondřej Veselý.

Úvod zápasu patřil Zlínu, který byl častěji v útočném pásmu a zaměstnával obranu soupeře v čele s brankářem Závorkou. Ze své aktivity vytěžili domácí první přesilovku po vyloučení Pecha. V početní výhodě ale vážněji nezahrozili. Po návratu z trestné lavice se do hry zapojil Pech, jenž si individuálním únikem vynutil faul Tesaříka.

Západočeši sehráli přesilovku o poznání lépe než Zlín. V největší šanci vložil Hamrlík hokejku do střely Kumstáta. Krátce před polovinou třetiny rozjásal tribuny Veselý, jenž tečoval střelu Tesaříka od modré čáry.

Při následném trestu Kohna ve vlastním oslabení zahrozil Prošek, jeho střela se ale odrazila od betonu brankáře Sedláčka do zadního hrazení. Zbývala necelá půlminuta do konce zlínské přesilovky, když brankář Závorka podruhé kapituloval. Od modré čáry jej střelou mezi betony propálil Zámorský.

Střelci se probudili až po pauze

Na góly nejbohatší byla prostřední pasáž. V polovině utkání nejprve z nenápadné akce udeřili Západočeši, když Kumstát zblízka vystřelil pod horní tyčku. Odpověď Zlína na sebe ale nenechala dlouho čekat. Již po 15 sekundách vrátil domácím dvoubrankový náskok Zdeněk Okál, který zamířil přesně do horního růžku.

Další gólové situace byly jako přes kopírák těm předchozím. Při vyloučení Kubiše snížil střelou z levého kruhu pro vhazování Gřegořek. Ani v tomto případě se však ze snížení neradovali hráči Energie dlouho. Vzápětí vstřelil druhý gól v zápase Veselý, jenž uspěl díky pohotové dorážce.

Po ofenzivně pojaté druhé třetině v poslední dvacetiminutovce gólové situace nenastaly. Před polovinou poslední třetiny se Zlínu otevřela přesilovka pět na tři v délce 37 sekund, kterou ale domácí nevyužili. Karlovy Vary nenašly recept na překonání pozorně bránícího soupeře a svěřenci trenéra Vlacha tak vyhráli podruhé v sezoně.

3. kolo hokejové extraligy:
PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Veselý (Tesařík, Čajánek), 17. Zámorský (Čajánek, Veselý), 30. Okál (Holík), 37. Veselý (Honejsek, Zámorský) - 30. Kumstát (Pech), 36. Gřegořek (Kumstát, Prošek). Rozhodčí: Minář, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 4410.
Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdíra.
Karlovy Vary: Závorka - Gründling, Kohn, Prošek, Gřegořek, Kloz, Gulaši - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Koblasa, Vachovec, Skladaný. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.