Chomutov - Sparta 7:5Chomutov zvládl přestřelku proti Spartě, Hruška je v klubu střelců

Chomutov

Hokejisté Chomutova porazili ve třetím kole extraligy Spartu 7:5 a poprvé v sezóně naplno bodovali. O výhře nováčka v gólové přestřelce rozhodl v 56. minutě Miroslav Zálešák, který poté, co Sparta vyrovnala na 5:5, vrátil vedení zpět na stranu Pirátů. Výhru domácích poté při power play dovršil svým druhým gólem v zápase David Hruška, který tak vstoupil do Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Domácí, kteří Spartu porazili dvakrát v přípravě před sezonou, byli aktivní od začátku. Pozornost Schwarze vyzkoušel Důras, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Hlinka. Oba týmy poté nevyužily přesilovky. Skóre otevřel v 6. minutě Pacovský, ale Piráti dokázali ještě v první třetině třemi góly vývoj zápasu otočit. Schwarze překonali Hřebejk, Polák a kapitán Kraft.

Od druhé třetiny nahradil Schwarze Sedláček, Sparta následně přišla i o zraněného obránce Hanzlíka, který opustil led na nosítkách a do hry již nezasáhl. Hosté následně využili přesilovku, když na 2:3 snížil osamocený Tenkrát. Následně ale chybu v obraně hostů potrestal Lušňák a poprvé v zápase překonal Sedláčka. Vzápětí se navíc prosadil poprvé v zápase i Hruška.

Sparta ale přidala na obrátkách a dostala Chomutov pod tlak, i díky 1:51 minuty dlouhé přesilovce pět na tři. Hosté se gólově prosadili až pět sekund před návratem druhého potrestaného hráče. Ještě více zápas zdramatizoval v 44. minutě Ton, který střelou zpoza obránce prostřelil Řehoře v brance domácích.

Dramatický závěr zápasu

Domácí se ale i poté snažili hlavně pozorně bránit a vyrážet do protiútoků. Velkou šanci na zvýšení skóre měl v 51. minutě Hřebejk, když jel sám na gólmana hostí. V skórovaní mu ale faulem zabránil Sobotka. Trestné střílení ale Hřebejk zakončil střelou do tyčky. Podobně dopadl i později Hruška, který také rozezněl konstrukci Sedláčkovy branky.

Místo zvýšení vedení domácích tak přišlo vyrovnání, když Řehoře překonal podruhé v zápase Tenkrát. Následně ale šla Sparta opět do čtyřech a krátce po návratu Bahenského na led rozhodl Zálešák. Pražané se snažili vyrovnat, ale i díky dalšímu trestu za příliš mnoho hráčů na ledě se jim to nepodařilo. I ve čtyřech kouč Žemlička opět odvolal Sedláčka, ale Hruška pět sekund před koncem uzavřel skóre a zároveň vstoupil do klubu vyhlášených střelců.

3. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Hřebejk (Kraft, Důras), 14. V. Polák (Duda, D. Hruška), 19. Kraft (Palin, Pulpán), 29. Lušňák (Haffenrichter, Pulpán), 30. D. Hruška (Kraft, Rýgl), 56. Zálešák (J. Mrázek, Kraft), 60. D. Hruška (Duda, Pulpán) - 6. Pacovský (J. Hlinka, D. Kočí), 25. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka), 39. Broš (I. Rachůnek, Philipp), 44. Ton (I. Rachůnek), 53. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda - Kajínek, Hejl. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4815.
Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Rýgl, J. Mrázek, Macháček, Lučka, Bartejs - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, V. Polák, M. Procházka - Duda, Sikora, Hromas - Lušňák, Zálešák, Hafenrichter - Jíra. Trenéři: J. Doležal a Antonik.
Sparta Praha: Schwarz (21. V. Sedláček) - Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Vallin, Gawryletz, D. Kočí, D. Sobotka - Ton, Broš, I. Rachůnek - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Jánský, Simon, Bahenský - Y. Treille, Foster, S. Treille, od 21. navíc Luňák. Trenéři: Žemlička a Votruba.