Vítkovice - Třinec 1:3Třinec podržel výtečný Hamerlík, na Vítkovice mu stačily tři góly

28. Lojek 0 : 1
30. Klimenta 0 : 2
31. Svačina 1 : 2
60. Růžička 1 : 3

První moravskoslezské derby v sezoně vyznělo lépe pro hokejisty Třince, kteří ve 4. kole extraligy vyhráli na ledě Vítkovic 3:1. Základním stavebním kamenem úspěchu byl brankář Peter Hamerlík, který při úvodním vítkovickém tlaku zmařil řadu vyložených šancí. Pátým gólem ročníku výsledek v power play pojistil Martin Růžička.

První ocelářské derby sezony takřka vyprodalo ostravskou ČEZ Arénu, která v prvním dějství sledovala marný boj Vítkovic s třineckým gólmanem Hamerlíkem. Při Hunově švihu mu v třetí minutě sice pomohla tyčka, ale pak slovenský gólman přitahoval puky jako magnet.

Bravurně zlikvidoval sólovou parádu Burgra, Ujčík a Szturc pak z gólových pozic nedokázali usměrnit puk do odkryté klece a při Burgrově výpadu v oslabení se opět vyznamenal Hamerlík.

Třinec se dlouho nemohl vymanit z defenzívy. V 19. minutě měl ale gól na hokejce Zíb, jehož dělový příklep efektním semaforem zneškodnil Málek. Vítkovický nápor vyvrcholil šestnáct sekund před koncem první třetiny, jenže Svačinův gól nemohl platit pro úder rukavicí.

Hosté začali hrát rovnocennou roli od druhé části. Za zvýšenou aktivitu je odměnil Lojek, který ve 28. minutě ranou bez přípravy přetavil v gól přihrávku Květoně. Třinec už o dvě minuty později jásal znovu, když pohlednou souhru třetí řady zakončil umístěnou střelou k tyčce Klimenta. Domácí ale odpověděli po 42 sekundách, chybičku v třinecké obraně potrestal Svačina a protrhl Hamerlíkovu neprůstřelnost.

Vítkovice však v honbě za vyrovnáním otvíraly zadní vrátka. Únik Adamského musel hasit faulem Roman, ale třinecký útočník trestné střílení v 35. minutě neproměnil. Málek navíc obstál tváří v tvář hned v úvodu třetí části i proti kanonýru Růžičkovi, který si stejně jako Adamský vylámal zuby na gólmanovi bekhendovým blafákem.

Rušný závěr zápasu už na výhře hostů nic nezměnil. Třinec zvládl defenzívu na jedničku a Vítkovice pustil pouze do jalového tlaku bez větší šance. Vítězství Ocelářů do prázdné branky podtrhl Růžička.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. Svačina (R. Polák) - 28. Lojek (D. Květoň, Peterek), 30. Klimenta (Polanský, Rákos), 60. M. Růžička (Zíb). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 8335.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Rehák, Sloboda, Voráček - Šedivý, Strapáč, Szturc - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, R. Hruška, Kucsera - Svačina, Roman, Walker. Trenéři: Trličík a Moták.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Klesla, Galvas, Lojek, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Zagrapan. Trenéři: Turek a Janků.