Sparta - Třinec 3:4Sparta počtvrté za sebou padla! Třinec zvládl drama a jde do čela extraligy

49. Roth 3 : 4

Hokejisté pražské Sparty prohráli v předehrávce 6. kola Tipsport extraligy doma s Třincem 3:4, když vítězný gól vstřelil ve 49. minutě obránce Vladimír Roth. Třinečtí se po vítězství dostali na čelo tabulky o dva body před Brno. Pražané si připsali čtvrtou porážku v řadě. V barvách Ocelářů se v šestém utkání za sebou trefil Martin Růžička.

Třinec zaskočil Spartu již ve 2. minutě. Klimenta našel Polanského, který se mezi kruhy otočil a poté nechytatelně poslal puk do pravého horního rohu brány. Domácí, kteří nastoupili bez marodů Hanzlíka a Yoricka Treilleho, mohli odpovědět hned o dvě minuty později. V přečíslení dva na jednoho ale Sacha Treille vhodný moment k zakončení prováhal. Nicméně Oceláři se dopustili faulu a sparťané v přesilovce soupeři zatápěli. Hlinka ani Rachůnek ale síť nerozvlnili.

Prořídlé ochozy si zajásaly až v 8. minutě. V hostující bráně se místo lehce zraněného Hamerlíka objevil Hrubec, který vyrobil hrubou chybu. Jeho rozehrávku zachytil na modré čáře Pacovský, který posléze neměl problém skórovat do prázdné klece. Domácí vyrovnání povzbudilo a druhý gól mohl přidat Forman, Hrubec ale odčinil své zaváhání a puk za svá záda nepustil.

Sparta přesto dokonala obrat a znovu byl v akci Pacovský. Sparťanský útočník se dostal k odraženému puku a zamířil přesně. Holešovický celek byl v závěru třetiny aktivnější. Navýšení náskoku měl po Luňákově pasu na holi Simon, v rozhodující chvíli však promáchl. Těsně před první sirénou mohl dovršit hattrick Pacovský. Po Fosterově nabídce ovšem netrefil kotouč a z pokračující akce zase z dorážky zacílil jen do boční sítě.

Sparta promarnila dvojnásobnou přesilovku

Začátek prostřední dvacetiminutovky patřil Spartě. Obrovské šance měl zejména Sacha Treille. Nejprve jeho dělovku z mezikruží skvěle vyrazil betonem Hrubec, vzápětí ujížděl z levé strany sám na třineckého brankáře, pokusil se o bekhendový blafák, puk ovšem skončil vedle tyče. Domácí měli velkou příležitost ke třetímu gólu v dvojnásobné přesilovce, která trvala minutu a půl. Uzamkli protivníka v jeho obranném pásmu, mušku však měli buď vychýlenou nebo jim nepřálo štěstí, když Vallinova rána orazítkovala břevno.

Přišel tak zákonitý trest. Varaďův projektil se odrazil od zadního mantinelu zpět před bránu a pohotový Bonk střelou na přední tyč vyrovnal. Překlopit výsledek na stranu Slezanů toužil o chvíli později Rákos. Bývalý pardubický forvard objel bránu a ve stylu Tomáše Plekance chtěl zasunout kotouč do sítě, což se mu ale nepodařilo.

Udeřilo tak na druhé straně. Pacovský ještě neuspěl, když namířil do břevna. Poté však Milamovo nahození jemně a šikovně tečoval Bahenský a sparťanští fanoušci měli opět důvod k radosti. Sparťané ale těsný náskok neudrželi. V početní výhodě protlačil z voleje puk za Neuvirthova záda Růžička, který se tak trefil v šestém zápase po sobě.

V závěrečné části mohl přiblížit Spartu k vítězství Ton, jenž se ocitl v dobré střelecké pozici, bránu ovšem přestřelil. Z tříbodového zisku se tak nakonec těšili Oceláři. Po vyhraném buly zacílil do černého obránce Roth. A protože Sparta nevyužila v závěru další přesilovku pět na tři, podlehla Třinci 3:4. Oceláři tak utnuli čtyřzápasovou šňůru porážek s holešovickým celkem.

Hokejová Tipsport extraliga, předehrávka 6. kola
Sparta Praha - Třinec 3:4on-line
Branky a nahrávky: 8. Pacovský, 10. Pacovský (Tenkrát, Vallin), 33. Bahenský (Milam, Ton) - 2. Polanský (Klimenta), 27. Bonk (Varaďa), 40. M. Růžička (Hrabal), 49. Roth (Adamský, Peterek). Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3778.
Sparta: Neuvirth - Philipp, Vallin, Gawryletz, Krstev, Milam, D. Kočí, Husák - Ton, Bahenský, I. Rachůnek - Tenkrát, J. Hlinka, Pacovský - Jánský, Foster, S. Treille - Simon, Luňák, Forman. Trenéři: Žemlička a Votruba.
Třinec: Hrubec - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, od 41. navíc Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Zagrapan. Trenéři: Turek a Janků.