Vítkovice - Plzeň 2:3Burger dal třístý gól v nejvyšší soutěži, Vítkovicím to ale proti Plzni nestačilo

12. Ševc 0 : 1
23. Burger 1 : 1
25. Kovář 1 : 2
33. Kovář 1 : 3
47. Ujčík 2 : 3

Hokejisté Vítkovic podlehli v 6. kole extraligy Plzni 2:3 a utrpěli čtvrtou porážku za sebou. Neodvrátil ji ani gól kapitána Jiřího Burgra, který dosáhl 300. branky v nejvyšší soutěži. Hosty dovedl k vítězství dvěma zásahy Jan Kovář.

Vítkovicím znovu nevyšel úvod a počtvrté v řadě museli dotahovat ztrátu. Ještě předtím bombou po ledě v osmé minutě skóroval domácí Polák, jenže gól nemohl platit pro evidentní postavení spoluhráče v brankovišti.

Po úvodní desetiminutovce začala tahat za nitky zápasu Plzeň, která těžila z velkých oken ve vítkovické obraně. Ta nechala ve 12. minutě před brankou úplně volného Ševce, který zblízka usměrnil do síťky nezištnou přihrávku Gulaše a i ve svém druhém utkání za Plzeň skóroval.

Dírami ve středním pásmu se dostala Škoda i do dalších velkých možností. Po brejku Vlasáka se zakončujícím Strakou však předvedl brilantní reflex lapačkou gólman Málek, na němž v 18. minutě ztroskotal i Kovář.

Domácí se dostali ke slovu až na začátku druhé části. Pomohla jim přesilovka, ve které Burger před Mazancem zlehka tečoval Malíkovo nahození a mohl se radovat ze svého jubilejního gólu.

Nerozhodný stav nevydržel dlouho. Západočechům vrátil vedení o 69 sekund později Kovář, který využil zmatku před Málkovou brankou a dokázal skórvat i z úhlu s pomocí tyčky.

Hosté lépe kombinovali, což jim vyneslo další gól v přesilové hře. Zatímco domácí promarnili i půlminutovou hru proti třem, Plzeň využila hned svou první přesilovku. Strakův pas před branku zvedl pod horní tyčku opět Kovář.

Cenu vítkovických akcií mohl ještě v závěru druhého dějství zvednout Ujčík, mířil ale jen do tyčky. Burger ve 45. minutě po bekhendovém blafáku už se radoval, jenže podle videorozhodčího puk nepřekročil brankovou čáru. Trefil se tak až nechytatelnou dělovkou Ujčík v přesilovce a rozpoutal závěrečný nápor Vítkovic.

Ujčík málem i vyrovnal, dezorientovaný Mazanec po jeho chytré ráně hledal puk ve výstroji a kotouč se vykutálel těsně vedle tyčky. Neujal se ani průnik Huny a hosté už bez komplikací odolali i domácí power play.

6. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Burger (Malík, Szturc), 47. Ujčík (Szturc) - 12. Ševc (Gulaš, Vlasák), 25. Jan Kovář (Kratěna, Pletka), 33. Jan Kovář (Martin Straka, Vlasák). Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:1. Diváci: 4658.
Vítkovice: Málek - R. Polák, Malík, Barinka, Sedlák, Sloboda, Rehák, Voráček - Ujčík, Burger, Szturc - Svačina, Roman, Klimek - Šedivý, Kolouch, Kucsera - Huna, R. Hruška, T. Káňa - Walker. Trenéři: Trličík a Moták.
Plzeň: Mazanec - Slovák, Jiří Hanzlík, Ševc, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Pletka - Balej, Heřman, Dvořák - Hollweg, Pitule, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.