Jihlava - Příbram 2:1Jihlava udržela domácí neporazitelnost, Příbram spadla na dno

2. Koukal (vlastní) 1 : 0
68. Tecl (penalta) 2 : 0
82. Trapp 2 : 1

Jihlava

Fotbalisté Jihlavy v této sezóně první ligy na svém stadiónu ještě neprohráli. V páteční předehrávce 9. kola dokázali před vyprodaným hledištěm porazit Příbram 2:1 a ze čtyř zápasů před vlastními fanoušky vytěžili osm bodů. Vítězný gól zaznamenal z penalty Stanislav Tecl, který s osmi góly vládne ligovým kanonýrům. Naopak Příbram nevyhrála už 15 ligových zápasů v řadě a klesla na dno tabulky.

Fotbalisté Příbrami jako jediní v probíhajícím soutěžním ročníku ještě nevyhráli, což chtěli v Jihlavě napravit, jenže nezvládli úvod zápasu. Už ve druhé minutě potáhl Jungr míč po levé straně, odcentroval a balón si srazil do vlastní sítě Koukal.

Vyrovnat mohl v desáté minutě v největší šanci prvního poločasu z pohledu hostů Střihavka, ale jeho hlavičku dokázal Blažek na brankové čáře zpacifikovat.

Do druhého dějství udělal kouč Marko v sestavě Příbrami hned dvě změny a byl to právě novic v sestavě Šlapák, kdo měl blízko ke skórování. Jenže centr do vápna dokázal tečovat jen mimo tyče Blažkovy brány.

Jen tím potvrdil, že Příbram má v letošním ročníku problém se střílením branek. Během osmi zápasů jich Středočeši dali jen šest. To je po Teplicích druhý nejhorší výsledek. Hosté dál byli aktivnější, ale nedokázali vymyslet přesnou finální přihrávku.

Krátce po hodině hry měl na noze tutovku nejlepší ligový kanonýr Tecl, ale Jihlavu do dvoubrankového trháku neposlal, z malého vápna nastřelil jen břevno. Své střelecké konto ale rozšířil v 68. minutě, kdy ho ve vápně fauloval příbramský gólman Hruška a jihlavský kapitán sám z nařízené penalty poslal svůj tým do vedení 2:0, když brankáře poslal na druhou stranu.

Sedm minut před koncem se po třetím rohu Příbrami hlavičkou prosadil Trapp a snížil tím na rozdíl jediné branky. Ani přes tlak ve tříminutovém nastavení už ale Příbram srovnat nedokázala. Největší šanci zazdil na malém vápně osamocený Střihavka, který hlavičkou nedokázal míč nasměrovat do branky.

Jihlava - 1. FK Příbram 2:1 (1:0)
Branky: 2. vlastní Koukal, 68. Tecl z pen. - 82. Trapp. Rozhodčí: Drábek - Kordula, Pospíšil. ŽK: Karlík - Krbeček, Koukal, Hruška. Diváci: 3970.
Jihlava: Blažek - Karlík, Tlustý, Šourek, Gavrič - Masopust (73. Sedláček), Koloušek, Rada, Jungr (90.+1 Kučera), Vaculík (87. Mešanovič) - Tecl. Trenér: Komňacký.
Příbram: Hruška - Jugas, Dejmek, Hájovský, Koukal (69. Wágner) - Krbeček, Trapp, Pleško (46. Kalivoda), Divíšek, Valenta (46. Šlapák) - Střihavka. Trenér: Marko.