Karlovy Vary - Litvínov 4:2Hokejisté Karlových Varů porazili v podkrušnohorském derby Litvínov

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili v 6. kole extraligy Litvínov 4:2 a podruhé v sezoně naplno bodovali. Hosté se v podkrušnohorském derby prosadili až v samotném závěru, kdy připravili brankáře Lukáše Mensatora o možné čisté konto.

Utkání začalo opatrně z obou stran. Z poklidné atmosféry prvního dějství vybočila až Zuckerova šance, který ale nedokázal zblokovanou střelu Košťála dorazit za záda brankáře Francouze. V 10. minutě se hosté dostali do přečíslení, ale Kubát přestřelil karlovarskou branku.

Skóre se poprvé měnilo o tři minuty později. Obránce Nosek, který se do sestavy vrátil po dlouhodobém zranění, si najel na nezištnou přihrávku Zuckera a prostřelil litvínovského brankáře. Energie udeřila v první třetině ještě jednou. V jejím samém závěru potrestal za šest vteřin vyloučení Kousalíka aktivní Zucker.

Karlovarští povzbuzeni brankou do šatny se stále více tlačili do blízkosti hostujícího gólmana. Ve 28. minutě dostali domácí výhodu trestného střílení, ale Zucker při svém nájezdu přestřelil branku. Když uběhla polovina zápasu narazil Zaťovič tvrdě Jareše na mantinel, za což vyfasoval pět minut a osobní trest do konce zápasu. Karlovarští se svojí bojovností v oslabení ubránili a hosty ze Severu Čech nepustili do výraznější šance.

V končící 42. minutě byl při samostatném úniku faulován Kumstát. V zápase druhé nařízení trestné střílení sám postižený s přehledem proměnil střelou mezi betony Francouze.

Od této chvíle hráči od řeky Teplé předváděli nejlepší výkon v domácím prostředí v této sezoně. A hosté za nimi zaostávali. Po nádherné přihrávce Doležala protrhl letošní střeleckou smůlu Pohl, který si ve 48. minutě položil litvínovského gólmana a zvýšil na čtyřbrankový rozdíl. Domácí ve snaze navýšit skóre zapomněli v posledních minutách na zadní vrátka. Po brankách Martynka a Lukeše se vzhledem k předvedenému výkonu podařilo černožlutým upravit výsledek na pro ně přijatelný stav.

6. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 13. D. Nosek (Zucker), 20. Zucker (Skuhravý), 42. Kumstát z trest. střílení, 48. Pohl (Doležal) - 57. Martynek (Stříteský, Sklenička), 59. Lukeš (Kubinčák, Majdan). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Kis, Charvát. Vyloučení: 5:5, navíc Zaťovič (K. Vary) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3342.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Kloz, Kohn, D. Nosek, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Zaťovič, Kumstát, Pech - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Sklenička, Kousalík, Jareš, Havelka, od 55. min. navíc Hora - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, Rapáč, R. Pšurný - J. Černý, Baláž, Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.