Liberec - Zlín 7:5Liberec zvládl přestřelku se Zlínem a poprvé v sezóně získal tři body

Liberec

Hokejisté Liberce porazili v 6. kole extraligy Zlín 7:5 a poprvé v sezóně naplno bodovali. Ofenzivní zápas rozhodla branka kapitána Petra Nedvěda v 51. minutě. Bílí Tygři potvrdili, že se jim doma proti Zlínu daří, moravský tým nevyhrál na severu Čech už dva a půl roku. Útočník domácích Jaroslav Kudrna vstřelil 250. gól v extralize a reprezentaci a vstoupil tak do Klubu ligových střelců deníku Sport.

V brance domácích dostal tentokráte před zámořskou posilou Pavelcem přednost Pinc, ale v úvodu příliš práce neměl. Na druhé straně se musel daleko častěji ohánět svým umem Sedláček, který ale už v 6. minutě kapituloval po dorážce Urbana.

I nadále měli více ze hry Tygři. Ve 14. minutě potvrdili svou převahu gólem Bulíře, jenž projel celé střední pásmo, zasunul puk bekhendem do branky a využil tak přesilovou hru. Berani se dočkali své trefy v závěru periody. Pinc si srazil puk na brankoviště, kde ho pohotově doklepl za čáru Čech.

Druhá část hry začala pro Severočechy na výbornou. Už v čase 22:11 dorazil Štichovu střelu za Sedláčka útočník Špaček a Liberec vedl opět o dvě branky. Berani se dostali na dostřel přesně v polovině třetiny. Ondráček se pokoušel obtočit kolem branky a zasunout puk za Pince. Kotouč ale zůstal na čáře, kde ho Melenovský pohotově dorazil.

Pak se mohl prosadit Netík, ale ve stoprocentní šanci ho vychytal hostující gólman. Radost domácím tak přinesla až teč Kudrny, který svou 250. brankou vstoupil mezi střeleckou elitu. Pak přišla pro Liberec černá tříminutovka. Nejdříve Pinc namazal zpoza branky Balaštíkovi a o těsně před koncem třetiny si srazil Štich Leškovu přihrávku za libereckého gólmana.

Liberec našel do poslední části opět lepší cestu do hry a v čase 44:40 se ujal vedení. Kudrna nahrál před branku, kde jemnou tečí poslal puk za Sedláčka Víšek. Přestřelka ale pokračovala. O čtyři minuty později totiž srovnal po hrubce v tygří obraně Veselý.

Severočeši nesložili zbraně a opět zareagovali. Přesnou střelou do levého horního růžku se prosadil kapitán Nedvěd. Stejně pálil na druhé straně i Zámorský, ale trefil pouze břevno. V závěru si hosté vzali oddechový čas a pokusili se o hru bez brankáře. Tu potrestal gólem do prázdné branky Netík a Liberec mohl oslavit první tříbodové vítězství v sezóně.

6. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 7:5 (2:1, 2:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 6. Urban (Netík, P. Nedvěd), 13. Bulíř (Šmíd), 23. Špaček (Štich, Šmíd), 37. Kudrna (Filippi, Víšek), 45. Víšek (Kudrna, Filippi), 51. P. Nedvěd (Šmíd, Bulíř), 59. Netík (P. Nedvěd) - 19. F. Čech (Okál), 31. Melenovský (Ondráček, Linhart), 38. Balaštík, 40. Leška (Hamrlík), 49. Veselý (Holík, Čajánek). Rozhodčí: Blecha, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Zámorský (Zlín) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4352.
Liberec: Pinc - Šmíd, Čakajík, Výtisk, Cebák, Štich, Derner, Holub - Bulíř, P. Nedvěd, R. Vlach - Kudrna, Filippi, Víšek - Netík, T. Urban, L. Krejčík - Galamboš, Š. Novotný, Špaček - J. Vlach. Trenéři: M. Jelínek a Pešán.
Zlín: Sedláček - Linhart, Hamrlík, Zámorský, D. Řezníček, Matějíček, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, F. Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rost. Vlach a Jurík a Hrazdira.