Olomouc - Brno 1:1Olomouc remizovala s Brnem a nevyužila šanci posunout se do čela

Fotbalisté Olomouce v páteční předehrávce 9. kola první ligy doma remizovali 1:1 s Brnem a nevyužili tak šanci posunout se do čela tabulky. Brno vedlo po gólu Petr Švancary, brzy sice srovnal stoper Pavel Dreksa, ovšem více už Sigma nepředvedla. A to i kvůli tomu, že druhý ze stoperů Aleš Škerle dostal v 64. minutě červenou kartu. V závěru byl vyloučen i útočník Brna Michal Škoda.

Sigma nastoupila ve stejné sestavě jako při minulé výhře na Spartě a také Brno neměnilo vítěznou sestavu, se kterou ukončilo neporazitelnost Jihlavy. Zajímavý byl duel pro útočníka Doležala, který vloni ze Sigmy právě ve Zbrojovce hostoval a pomohl jí k postupu do ligy.

První šanci měl ve 4. minutě Dreksa, kterého našel centrem Rossi. Hlavička olomouckého stopera nebyla dost důrazná. Brno hned z brejku zahrozilo akcí Švancary s Husárem, ze které vytěžilo roh. Z něj se málem podařilo skórovat Jakubovi Brabcovi.

Zbrojovka hrála v Olomouci odvážně. V 17. minutě našel Švancara Zavadila a odchovanec uničovského fotbalu vyzkoušel Blahu. A Brno bylo za svoji aktivitu odměněno. Lutonský se Škodou vytvořili pozici pro Švancaru, který se přehodil míč na levačku a střelou k tyči poslal Brno do vedení.

Modrá lavina vyrovnala po půlhodině hry. Na Vepřekův roh špatně vyběhl hostující brankář Petr a obránce Dreksa svoji druhou šanci v utkání proměnil.

Ve 43. minutě pak zfauloval Dreksa na půlící čáře Švancaru, kterého odnesli na nosítkách. Brněnský kapitán se ještě vrátil na hřiště, ale pro zranění zad musel ještě do poločasu vystřídat.

V 51. minutě domácí chybovali na útočné polovině a Zavadil opět nabídl spoluhráči dobrou šanci. Střídající Fall pořádně vystrašil Blahu. Sigma nemohla najít díru v pevné brněnské obraně. V 60. minutě utekl Ordoš, ale jeho nahrávka nenašla ani Klesnila, ani Schulmeistera.

Další špatný útok Sigmy a brejk Brna znamenal v 64. minutě po faulu Škerleho na Mezlíka červenou kartu pro olomouckého kapitána. Hanáci i o desíti Brno tlačili, ale z tlaku vytěžili jen rohy a několik akcí, které brněnská obrana zvládla pohlídat.

V 78. minutě chtěl penaltu Škoda, ale sudí správně poznal nafilmovaný pád brněnského útočníka. V 84. minutě navíc dostal Škoda za ostrý skluz druhou žlutou kartu a síly na hřišti se vyrovnaly.

V závěru málem Zavadil nádherným volejem rozhodl o třech bodech pro Brno, ale mířil těsně vedle. A protože nevyšel volej ani Ordošovi, body se na Hané zaslouženě dělily.

Sigma Olomouc - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)
Branky: 29. Dreksa - 23. Švancara. Rozhodčí: Ardeleánu - Ubias, Morkusch. ŽK: Dreksa, Vepřek - Škoda, Husár, Pernica, Šoljič, Fall. ČK: 64. Škerle - 84. Škoda. Diváci: 7490.
Olomouc: Blaha - Rossi, Dreksa, Škerle, Vepřek - Pospíšil, Ordoš, Hořava - Schulmeister (82. Hubník), Doležal (46. Klesnil), J. Petr (56. Navrátil). Trenér: Pivarník.
Brno: R. Petr - Král, J. Brabec, Pernica, Husár - Mezlík, Zavadil, Šoljič, Lutonský (86. Glaser) - Škoda, Švancara (45. Fall, 89. Sus). Trenér: Čuhel.