Litvínov - Brno 4:3Hanzlův nájezd rozhodl o výhře Litvínova nad lídrem z Brna

39. Hruška 2 : 3
52. Baláž 3 : 3
65. Hanzl (rozhodující nájezd) 4 : 3

Litvínov

Hokejisté Litvínova porazili v nedělním 7. kole extraligy Kometu Brno 4:3 po samostatných nájezdech a připsali si čtvrtou výhru v sezoně. Zápas rozhodl Robin Hanzl, který se prosadil i v normální hrací době. Kometa je i přes porážku v čele soutěže, jako jediný tým bodovala ve všech zápasech.

Domácí nevstoupili do utkání příliš dobře, již ve druhé minutě putoval na trestnou Havelka, černožlutí se ale se štěstím ubránili. V 5. minutě se už ale brněnští ujali vedení, když se střelou z mezikruží prosadil Tomáš Svoboda.

V 8. minutě se poprvé ukázali i domácí, ale Kubinčákův pokus Trvaj s přehledem kryl. Další příležitost měl Hübl, který chytře tečoval Posmykovu nabídku od modré, ale Trvaj zakročil pravým betonem. V 11. minutě najížděl na brněnského brankáře z levého křídla Martynek, ale místo puku skončil v brance on sám. V 15. minutě se už ale Litvínov dočkal vyrovnání. Hanzl překvapil Trvaje rychlou střelou zápěstím.

V úvodu druhé části chytře tečoval puk před Francouzem Erat a v další šanci Čermák trefil pouze pravou tyč domácí branky. Při brněnské přesilové hře pálil opět Čermák, po něm i Kováčik, ale domácí brankář chytal výborně.

A tak se ve 32. minutě radovali domácí, Stříteský tečoval Martinkovu nabídku a Trvaj byl bezmocný. Z vedení se však Verva těšila pouhých 81 vteřin, poté využil zmatků v domácí obraně dorážkou do odkryté branky Holec. V závěru druhé části mohli jít domácí do vedení, ale Jurčík svou šanci nevyužil. Naopak z protiútoku se prosadil Hruška.

V třetí třetině diváci přílišnou pěknou podívanou neviděli, hosté hráli ze zabezpečené obrany a domácím se nedařilo prosadit. Vyrovnat se povedla až nečekanou ranou z levého křídla Balážovi, puk prolétl Trvajovi pod betony. Utkání poté dospělo až do prodloužení. V něm hráli domácí přesilovou hru čtyř proti třem, ale rozhodnout museli až samostatné nájezdy, ve kterých nádherným blafákem "vykoupal" Trvaje Hanzl a Litvínov si tak připsal bonusový bod nad lídrem tabulky.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Hanzl (Skelnička), 32. Stříteský (Martinka, Trávníček), 52. Baláž ((Havelka), rozhodující nájezd Hanzl - 5. T. Svoboda (J. Svoboda), 34. Holec (Krejčiřík, Koreis), 39. J. Hruška (J. Svoboda). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Horinek, Kis. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4698.
Litvínov: Francouz - Posmyk, K. Černý, Martinka, Stříteský, Sklenička, Havelka - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Kubinčák, Baláž, R. Pšurný - J. Černý, Jurčík, Rapáč, od 38. min. navíc Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, Bičánek, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - Erat, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, M. Hořava - Koreis, Dočekal, H. Zohorna. Trenéři: Venera a Oslizlo.