Pardubice - Litvínov 3:4 SNPardubice ani napočtvrté doma nevyhrály, s Litvínovem padly v nájezdech

65. Hanzl (rozhodující nájezd) 4 : 3

Hokejisté mistrovských Pardubic prohráli v 8. kole Tipsport extraligy před vlastním publikem s Litvínovem 3:4 po samostatných nájezdech a ani na čtvrtý pokus se nedočkali v nové sezóně domácí výhry. Přišli o ni čtyři vteřiny před koncem třetí třetiny po trefě Rostislava Martynka a v rozstřelu pak rozhodl ve prospěch Vervy Robin Hanzl.

Východočeši nastoupili bez obránců Kindla s Vašíčkem, Litvínov má na rozsáhlé marodce zase zadáky Brejčáka, Zemana, Kubáta, Kousalíka, Jareše a útočníky Kubinčáka s Ručinským. Vstup do utkání se vydařil Litvínovu. Po devětapadesáti vteřinách hry zakončil kombinaci Hanzla s Martynkem do odkryté branky kapitán Trávníček.

Domácí pak měli sice více ze hry, ale prosadit se dlouho nedokázali. Povedlo se jim to až v 16. minutě v přesilovce pěti proti třem Bartkovi, který pak za 124 sekund využil i klasickou početní výhodu při pokračujícím trestu Kamila Černého vyloučeného na dvě plus dvě minuty.

Na přelomu úvodní a druhé třetiny hrály Pardubice po vyloučeních Jakuba Černého a Guly celé dvě minuty v pěti proti třem, ale Litvínov se ubránil. Zvýšit se nepodařilo svěřencům trenéra Hynka ani při Hanzlově trestu. Litvínovští se před branku Salfického dostávali jen sporadicky, přesto se ve 32. minutě radovali z vyrovnání, když se z úhlu trefil Martynek.

Hosté pak zvýšili aktivitu, ale v 36. minutě opět prohrávali. Rozjetý Hemský se i přes faul Kamila Černého prosadil a posila z Edmontonu si ve čtvrtém utkání připsala první trefu. Na konci druhé části mohl dovršit hattrick Bartek, který trefil pravou tyč.

Martynek poslal duel do prodloužení

Ve třetí třetině se nejdříve domácí ubránili při Ďalogově trestu a pojistit náskok mohl Kousal, ale neuspěl proti Francouzovi. Při Píšově trestu promarnil šanci na vyrovnání Pšurný a v 58. minutě neproměnil po faulu Kočího Jakub Černý ani trestné střílení. Čtyři vteřiny před koncem ale při power play už vyrovnal svou druhou trefou v zápase Martynek.

V prodloužení měli největší šance domácí Somík s Bartkem, jenže neuspěli. V samostatných nájezdech byl jediným úspěšným exekutorem hostující forvard Hanzl.

Hokejová Tipsport extraliga - 8. kolo:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 3:4 po sam. náj. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Bartek (Hemský, Píša), 18. Bartek (Píša, Beech), 36. Hemský - 1. Trávníček (Martynek, Hanzl), 32. Martynek (Martinka), 60. Martynek (Hanzl, Trávníček), rozhodující sam. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Blecha, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Kousal (Pardubice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7429.
Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Píša, V. Kočí, Sičák, Ďaloga - Hemský, Zohorna, Starý - Bartek, Beech, Somík - Kousal, Buchtele, Brendl - Semorád, T. Nosek, Cetkovský. Trenéři: Hynek a Lubina.
Litvínov: Francouz - Posmyk, K. Černý, Martinka, Stříteský, Gula, Havelka, Charousek - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Baláž, R. Pšurný - Martin Frolík, Jurčík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.