Třinec - České Budějovice 5:0Kanonýr Růžička dovedl Třinec k výhře nad Budějovicemi

1. Zíb 1 : 0
12. Peterek 2 : 0
34. Růžička 3 : 0
47. Růžička 4 : 0
51. Růžička 5 : 0

Hattrickem a dvěma přihrávkami dovedl útočník Martin Růžička hokejisty Třince v 9. kole extraligy k jednoznačné výhře 5:0 nad Českými Budějovicemi. Útočník Ocelářů prodloužil svoji oslnivou bilanci a skóroval zatím v každém kole. Jihočeši naopak po matném výkonu počtvrté v řadě vůbec nebodovali.

Mizérie Jihočechů pokračuje, v Třinci kapitulovali dokonce už po třinácti sekundách, když hostující chybu v defenzivě potrestal po ideální přihrávce Růžičky nekrytý Zíb. Ocelářů, a zvlášť jejich první formace, byl v úvodu plný led. České Budějovice mohly z úvodního náporu soupeře vyjít i hůř, ale při dalším brejku je podržel po Růžičkově střele Kantor.

Hosté působili zakřiknutým dojmem a ve 12. minutě inkasovali podruhé. Těsně po návratu vyloučeného Deje na led kanonýr Růžička opět vybídl k zásahu spoluhráče a Peterek chladnokrevným bekhendem poslal puk zblízka nad Kantorovo rameno.

Přestože Jihočeši byli v první části střelecky aktivnější, Hamerlíka po úniku v oslabení opravdově prověřil pouze Červený, který z gólového postavení trefil brankáře do hrudi. Domácí jasně mířili za třemi body a ve druhé třetině drželi soupeře pod stálým tlakem. Zíbův pokus ukryl Kantor ve výstroji snad milimetry před čarou; ani videorozhodčí Třinci gól nepřiznal.

Exhibice Růžičky, který dokonal hattrick

Jedinou jihočeskou vlaštovkou ve druhém dějství byl průnik Suji, který vypálil těsně nad břevno. Pak vystavil důrazné stop hostujícím nadějím ostrostřelec Růžička, který ve 34. minutě v přesilovce ze svého tradičního místa u pravé tyčky zaznamenal přesnou gólovou dorážku.

Konec byl exhibicí Ocelářů a hlavně Růžičky. Ten nekompromisním příklepem nejdříve za pouhých šest sekund využil přesilovku při vyloučení Kolarze a pak při hře pěti proti třem dovršil čistý hattrick. Jednu stoprocentní šanci navíc ještě zahodil.

České Budějovice už v závěru pouze paběrkovaly. Když Suja neproměnil ani trestné střílení, mohl se gólman Hamerlík radovat z druhé vychytané nuly.

HC Oceláři Třinec - HC Mountfield České Budějovice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 1. Zíb (M. Růžička), 12. Peterek (M. Růžička, Adamský), 34. M. Růžička (Polanský, D. Květoň), 47. M. Růžička (Roth, Galvas), 51. M. Růžička (Bonk). Rozhodčí: Hribik, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 3197.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Adamský, Peterek, D. Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků.
České Budějovice: Kantor - Martínek, Vydarený, Ptáček, Jank, Kolarz, Vráblík, od 21. navíc Prokop - Šimánek, Mertl, Kotalík - Dej, Knotek, Podlešák - Soudek, Suja, Červený - Polodna, Švihálek, Marek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.