Litvínov - Liberec 3:2 SNLitvínov potřetí za sebou zvládl nájezdy, porazil Liberec

20. Posmyk 1 : 0
31. Bárta 1 : 1
33. Nedvěd 1 : 2
42. Martynek 2 : 2
65. Hübl (penalta) 3 : 2

Litvínov

Hokejisté Litvínova s uzdraveným navrátilcem Martinem Ručinským v sestavě porazili v 9. extraligovém kole Liberec 3:2 po samostatných nájezdech. Domácí si tak připsali třetí "penaltové" vítězství během šesti dnů, o němž rozhodl útočník Viktor Hübl.

Domácí hráli již v úvodní minutě přesilovku, ale žádnou větší šanci si nepřipravili. V páté minutě přenechal Hübl puk Majdanovi, ten však v dobré příležitosti trefil jen připraveného gólmana Pince. Poté se ukázali i Liberečtí, když se šikovně natlačil před Francouze Dušek, ale domácí brankář šanci zlikvidoval.

V polovině prvního dějství ujeli v oslabení Víšek s Urbanem, ale prvně jmenovaný v dobré šanci nezakončil přesně. Za domácí kontroval ve 14. minutě rovněž v oslabení Trávníček, ale Pinc jeho střelu bez problémů chytil. A tak se diváci branky dočkali až v poslední minutě před první přestávkou, když se trefil se štěstím od modré Posmyk.

Během první půlky prostřední části nebyla hra pro diváky příliš atraktivní, poté se však děly věci. Ve 31. minutě střelec úvodní trefy Posmyk hrubě podcenil skákající kotouč, Bárta najížděl sám na Francouze a bez problémů vyrovnal.

Liberec zápas otočil, těsné vedení ale neudržel

Následně chyboval na útočné modré Gula a Kica se opět řítil sám na domácího brankáře, ale místo puku skončil v brance liberecký forvard. Poté se už ale hosté ujali vedení po další hrubce domácích, kdy se nechtělo Stříteskému zpátky do obrany a Nedvěd v dalším samostatném úniku "vymíchal" Francouze. Obě liberecké trefy dělilo rovných 100 vteřin.

Litvínov se v úvodu třetí části hnal za vyrovnáním a také se mu to podařilo. Šmíd nedokázal v oslabení vyhodit puk a Martynek z otočky skóroval. Verva se poté musela čtyři minuty bránit za Balážovu vysokou hůl, ale Liberec nabídnutou šanci nevyužil a duel dospěl do prodloužení.

V něm si obě mužstva zahrála početní výhodu čtyř proti třem, ale bez úspěchu. Došlo tak na trestná střílení, ve kterých byli úspěšnější domácí díky Hüblovi, který procedil puk mezi Pincovy betony.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Posmyk (Hübl, Ručinský), 42. Martynek, rozhodující sam. nájezd Hübl - 31. Bárta (Urban, Derner), 33. P. Nedvěd (Dušek, Havíř). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 4495.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, K. Černý, Stříteský, Gula, Sklenička, Martinka - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Baláž, Ručinský - Martin Frolík, Rapáč, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Liberec: Pinc - Šmíd, Havíř, Čakajík, Výtisk, Čutta, Derner - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Kudrna, Víšek, R. Vlach - Urban, Špaček, Filippi - L. Krejčík, Galamboš, Kica - od 21. navíc Bárta. Trenéři: M. Jelínek a Pešán