Karlovy Vary - Brno 3:4 PPBrno vyhrálo v Karlových Varech gólem Hrušky v prodloužení

62. Hruška 3 : 4

Hokejisté Komety Brno zvítězili v 9. extraligovém kole na ledě Karlových Varů 4:3 v prodloužení díky trefě Jana Hrušky ze začínající 62. minuty. Finalista minulé sezóny tak zůstává posledním týmem soutěže bez porážky v základní hrací době a dostal se do čela průběžné tabulky.

Domácí nastoupili i s útočníkem Zaťovičem, jenž po nepříjemném zranění v zápase s Pardubicemi musel použít celoobličejový kryt. Svěřenci brněnského kouče Zdeňka Venery - domácím publikem bouřlivě vyvolávaného - začali aktivněji a hned v první minutě si vytvořili příležitosti Čermák a Švrček. První střelu domácích vyslal Klíma. Ke změně skóre v první třetině nepomohly Západočechům ani dvě přesilové hry. Při druhé z nich navíc Kováčik nastřelil tyč Mensatorovy branky.

V prostředním dějství se hra přitvrdila. Ve 26. minutě Gulaši udeřil Erata do oblasti krku a hlavy, za což obdržel trest na dvě plus 10 minut. O několik chvil později se v samostatných únicích ocitli Svoboda a Kumstát, ale oba gólmani byli připraveni. Druhý jmenovaný si spravil chuť v polovině zápasu, když nadvakrát dotlačil puk za Trvaje. Energetici se však z vedení neradovali dlouho - za 59 vteřin střelou z mezikruží překonal Mensatora Valábik.

Rozhodující gól potvrdil až videorozhodčí

Ve 34. minutě Skladaný bekhendovou střelou vrátil vedení na stranu domácích. Při vyloučení Rohana protestoval kapitán Skuhravý tak dlouho, až si vysloužil desetiminutový trest. Přesilovou hru využil střelou od modré čáry Svoboda. Obrat druhé třetiny dokonal ve 37. minutě Dočekal, když střelou k tyči zužitkoval přesnou přihrávku od Koreise.

Závěrečnou třetinu začali Západočeši hrou o jednoho muže navíc, při které si nevytvořili žádnou výraznější brankovou příležitost. Vyrovnat mohl Kumstát, jenž ale sám před Trvajem přestřelil branku. Domácím k vyrovnání nepomohla ani půlminutová hra čtyř proti třem. Nakonec se ale Karlovarští přece jen dočkali. Zápas do prodloužení poslal v 56. minutě Zaťovič, který srovnal povedenou střelou švihem.

Druhý bod navíc zařídil Moravanům v 62. minutě Jan Hruška, který v nepřehledné situaci protlačil puk za Mensatorova záda. Branku však musel ještě potvrdit videorozhodčí.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 3:4 v prodl. (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Kumstát (Pech), 34. Skladaný (J. Doležal ml., Pohl), 56. Zaťovič (D. Nosek, D. Kohn) - 31. Valábik (J. Hruška, Zohorna), 35. Jakub Svoboda (Zohorna), 37. Dočekal (Koreis), 62. J. Hruška. Rozhodčí: Souček, Svoboda - Ondráček, Pouzar. Vyloučení: 5:9, navíc Gulaši a Skuhravý (oba K. Vary) oba 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3312.
Karlovy Vary: Mensator - Gründling, Kloz, D. Kohn, D. Nosek, Gřegořek, J. Látal, Gulaši, Prošek - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal ml. - Klíma, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Kometa Brno: Trvaj - Kováčik, Žižka, Švrček, M. Hruška, Valach, Malec, Valábik, Krejčiřík - M. Hořava, L. Čermák, Dlouhý - H. Zohorna, J. Hruška, Jakub Svoboda - Holec, Petrovický, Erat - Koreis, Dočekal, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.