Třinec - Zlín 2:3Růžička poprvé nedal gól a Třinec podlehl Zlínu

12. Polanský 1 : 1
14. Čajánek 1 : 2
24. Orsava 2 : 2
57. Köhler 2 : 3

Třinecký hokejista Martin Růžička poprvé v ročníku nedal gól a možná i proto Třinec v 10. kole Tipsport extraligy podlehl na domácím ledě Zlínu 2:3. Hosté třikrát vedli, Oceláři dvakrát vyrovnali, ale na Köhlerovu branku z 57. minuty už odpovědět nedokázali.

Elitní třineckou lajnu s kanonýrem Růžičkou v neděli zastínil útok zlínského Čajánka, který se celé utkání ukazoval ve výborném světle. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre, když Honejsek zblízka za Hamerlíka doklepl vyražený puk.

I domácí se dokázali dostávat do šancí, jenže s jejich realizací byli na štíru. Růžička v sedmé minutě nabil Zíbovi, ale jeho střelu i Varaďovu dorážku Horčička nepustil. Zatímco vyložené příležitosti Třinec zahazoval, po trochu nenápadné akci se střelou z otočky prosadil Klimenta.

Úchvatnou střeleckou sérii mohl Růžička prodloužit v 13. minutě, ale po nezištné přihrávce Bonka mu sjel puk po čepeli a zblízka jej neumístil do prázdné branky.

Domácím se to vzápětí vymstilo. Čajánkova řada vyšachovala domácí obranu a její vůdce vrátil Zlín do vedení. Přijít mohly i další góly. Zlín středním pásmem snadno pronikal do brejků, Hamerlík během chvilky vychytal Honejska i Balaštíka.

Kouč Turek, který ještě vloni ve Zlíně působil, ve druhé části zredukoval sestavu jen na tři pětky a nebál se posadit veterána Peterka nebo Adamského. Mladík Orsava se za důvěru trenérovi rychle odvděčil, nádherným úderem bez přípravy vymetl oba horní rohy zlínské branky.

Svižný a vyrovnaný duel mohl na třineckou stranu překlopit Růžička, který se v 25. minutě řítil sám na Horčičku, ale přestřelil.

Zlín v závěru tahal za delší konec, ale soupeře především v úvodu třetího dějství držel nad vodou Hamerlík. Tlak hostů otupil výbornými zákroky při šancích Veselého a Čajánka.

Třinci nešly přesilovky, přesto v ní pět minut před koncem mohl strhnout vedení na jeho stranu Hrabal, jeho tečovaná rána ovšem skončila na tyčce. Rozhodl tak v 57. minutě Köhler, když domácí při jeho gólu bouřlivě reklamovali faul na Růžičku.

Závěrečná snaha Třince včetně power play se už minula účinkem.

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 12. Klimenta (Polanský), 24. Orsava (D. Květoň) - 4. Honejsek (Veselý, Linhart), 14. Čajánek (Veselý, Balaštík), 57. Köhler (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Mikula, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 3951.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček, Lojek, Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Podešva, Hrňa. Trenéři: Turek a Janků.
Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Horák, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, Čech - Kubiš, Melenovský, Ondráček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurik a Hrazdira.