Litvínov - Třinec 1:4Třinec vyhrál v Litvínově, rozhodl třemi góly v druhé třetině

4. Hrabal 0 : 1
7. Hübl 1 : 1
33. Orsava 1 : 2
34. Růžička 1 : 3
38. Roth 1 : 4

Litvínov

Hokejisté Litvínova prohráli v 11. kole extraligy doma s Třincem 1:4 a vyšli naprázdno poprvé po čtyřech výhrách za sebou. Ve druhé třetině nejdříve litvínovský Martin Ručinský neproměnil za stavu 1:1 trestné střílení a Oceláři pak třemi góly rozhodli. Třemi body za gól a dvě asistence se zaskvěl po půstu v minulém utkání se Zlínem nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže Martin Růžička.

Úvodní šanci měl litvínovský Rapáč, ale ve čtvrté minutě se dostal do vedení Třinec. Při Frolíkově vyloučení se po Růžičkově přihrávce prosadil střelou od modré čáry obránce Hrabal. Za dvě minuty mohl kanonýr Růžička zvýšit, ale zasáhl Francouz. V sedmé minutě se naopak radovali z vyrovnání domácí, když po Lukešově asistenci doklepl puk do odkryté branky Hübl.

Litvínov byl pak při chuti, ale Hamerlík pochytal šance Baláže a Hanzla. Domácí se následně ubránili při Holubově vyloučení a v 16. minutě mohl otočit stav Hübl, ale i kvůli faulu Adamského Hamerlíka nadvakrát nepřekonal. V přesilovce pak byl blízko branky Ručinský.

Ve druhém dějství měl další šance matador Ručinský. Nejprve se dostal k odraženému puku, ale bekhendový blafák nedokázal dotáhnout do konce a puk tak skončil pouze na boční konstrukci. Ve 28. minutě se ihned po návratu z trestné lavice zapojil do hry a řítil se sám na hostujícího brankáře, ale Galvas ho zastavil nedovoleně. Hamerlík ale jeho pokus z trestného střílení zlikvidoval.

A tak udeřili hosté, Hrňa nahodil puk od mantinelu na branku a tam ze vzduchu tečoval Orsava. Poté byl v dobré střelecké příležitosti Frolík, ale zblízka minul hostující branku. Z protiútoku se trefil po krásné Bonkově nabídce kanonýr Růžička, který zakončoval do odkryté branky a připsal si 13. gól v sezoně. Oba zásahy hostů dělilo pouhých 71 vteřin. A to ještě nebylo z jejich strany vše. Ve 38. minutě objel Růžička branku, předložil puk Rothovi a ten trefil šibenici.

V závěrečné třetině si Třinečtí ze zajištěné obrany hlídali náskok a domácí se nemohli dostat do šance. Stav už nezměnily ani tři přesilovky Litvínova a dvě Třince.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Hübl (Lukeš) - 4. Hrabal (M. Růžička), 33. Orsava (Hrňa, Zagrapan), 34. M. Růžička (Bonk, Varaďa), 38. Roth (M. Růžička, Varaďa). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Charvát, Bejček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 3970.
Litvínov: Francouz - Stříteský, Holub, Posmyk, Kubát, Gula, Zeman, K. Černý - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Baláž, Ručinský - Martin Frolík, Rapáč, R. Pšurný - od 37. navíc Kubinčák. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Třinec: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Klesla, Klouček, od 24. navíc Ovčačík - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos - Orsava, Zagrapan, Hrňa. Trenéři: Turek a Janků.