Karlovy Vary - Liberec 1:3Liberec zabral a vyhrál v Karlových Varech

9. Urban 0 : 2
34. Nedvěd 0 : 3
56. Pech 1 : 3

Karlovy Vary

Hokejisté Liberce zvítězili v 11. kole extraligy na ledě Karlových Varů 3:1 a připsali si teprve druhou výhru za posledních deset zápasů. O branky vítězů se postarali Michal Bulíř, Tomáš Urban a Petr Nedvěd. Gólman Bílých Tygrů Ondřej Pavelec se na sedmý pokus dočkal první výhry v extralize. Čisté konto pokazil posile z Winnipegu pro výluku v NHL až v 56. minutě Lukáš Pech.

První akvizici ze zámoří při výluce přivítala také Energie, která už nastoupila s obráncem MacDonaldem z New York Islanders. Vstup do utkání vyšel hostům. Ve čtvrté minutě už po pěti vteřinách využili přesilovou hru při vyloučení Gulašiho, když se po Čuttově střele prosadil Bulíř.

Po nenápadné střele se z navýšení vedení Bílých Tygrů radoval v deváté minutě Tomáš Urban. Nervózně hrající domácí dokázali v úvodní třetině kontrovat pouze šancí Kumstáta, který z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou Pavelcovu branku.

Hra podprůměrné úrovně pokračovala i po přestávce. Severočeši si hlídali dvoubrankový náskok a hráči Energie marně dobývali jejich obranné pásmo. Vzrušení přinesla až polovina zápasu, když za protesty byl na deset minut vyloučen Pech. Ve 34. minutě navýšil vedení Liberce Petr Nedvěd, který z úhlu prostřelil nejistého Závorku.

I v poslední třetině pokračoval nezáživný hokej. Bílým Tygrům stačilo bránit tříbrankový náskok a domácí nebyli schopni plynule přejít přes střední pásmo. Jiskru naděje pro Karlovarské vykřesal v 56. minutě Pech, který střelou mezi betony připravil Pavelce o nulu. Snahu o vstřelení další branky domácích však zhatilo Doležalovo vyloučení.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 56. Pech (Kumstát, MacDonald) - 4. Bulíř (Čutta, Dušek), 9. T. Urban (Filippi, Bárta), 34. Nedvěd (Bulíř). Rozhodčí: Pešina, Kalivoda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4, navíc Pech (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3044.
Karlovy Vary: Závorka - Gründling, Kloz, D. Kohn, Nosek, Gřegořek, MacDonald, J. Látal, Gulaši - Zucker, Skuhravý, Košťál - Kumstát, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - T. Klíma, Vachovec, J. Heřman. Trenéři: Kýhos, Pešout a Kněžický.
Liberec: Pavelec - Šmíd, Havíř, Čakajík, Výtisk, Čutta,