Vítkovice - Liberec 1:5Bílí Tygři vyhráli ve Vítkovicích a zrušili ostravskou kletbu

Ostrava

Raketový nástup a dva góly v úvodních dvou minutách vynesly hokejistům Liberce vítězství 5:1 ve Vítkovicích, kterým ukončili čtyřleté čekání na výhru na ostravském ledě. Po dvou brankách zaznamenali Antonín Dušek a Lukáš Krejčík. Gólman Ondřej Pavelec vychytal Bílým Tygrům druhé vítězství v řadě, což se Severočechům podařilo poprvé v sezóně.

Vítkovice strávily úvod utkání duchem ještě v šatně. Ze spánku je nevytrhla ani rychlá branka Duška, který už po 23 sekundách těžil z Nedvědovy přihrávky před branku. Elitní řada hostů se po dalším střídání zase vrátila na led a byl z toho opět gól. Do dvoubrankového vedení poslal Severočechy už v čase 1:52 znovu Dušek, jehož před brankou nedokázal obsadit Rehák.

Domácí se z liberecké převahy vymanili ve druhé desetiminutovce. Ujčíkovu gólovou ránu však lapil Pavelec, a když domácí začali přebírat otěže, uzemnil je třetí brankou Urban, který měl opět spoustu času na dorážku z předbrankového prostoru.

Málka nahradil v bráně Šindelář

To už nevydržel brankář Málek a vůbec poprvé v tomto ročníku pustil na led Šindeláře. Toho mohl gólově uvítat zase Urban, po Malíkově chybné rozehrávce ovšem blafákem trefil jen tyčku.

Vítkovická snaha po zvratu ve druhé třetině narážela na Pavelce. Sólo neproměnil Walker, z protiútoku naopak dravý Krejčík snadno objel Sedláka a přidal čtvrtou branku.

Pavelec pak zlikvidoval další vyloženou šanci Szturcovi a Vítkovice nastartovala snad až pěstní výměna mladíka Walkera s o hlavu větším Čuttou, po které domácí měli početní výhodu a Ujčík už ji dokázal přetavit v kýžený gól.

Jenže Vítkovičtí i v nástupu do třetí části promarnili několik slibných momentů a pátý gól Krejčíka po libereckém brejku jim nadobro vzal vítr z plachet. Zápas už se jen dohrál, domácí přesto v závěru vylekal Filippiho faul na Poláka, po němž obránce St. Louis odkulhal předčasně do kabiny.

13. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 1:5 (0:3, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 39. Ujčík (Burger, Malík) - 1. Dušek (P. Nedvěd, Bulíř), 2. Dušek (P. Nedvěd, Šmíd), 16. Urban (Cebák), 26. L. Krejčík (Havíř, Kica), 46. L. Krejčík (Urban). Rozhodčí: Hradil, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:4, navíc Walker (Vítkovice) a Čutta (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 3787.
Vítkovice: Málek (16. Šindelář) - Malík, Rehák, Sloboda, Barinka, R. Polák, Voráček, Sedlák - Ujčík, Burger, Szturc - Huna, Roman, Klimek - Šedivý, Strapáč, Walker - Svačina, Hlinka, Kucsera. Trenéři: Trličík a Moták.
Liberec: Pavelec - Čutta, Šmíd, Čakajík, Havíř, Cebák, Výtisk, Kajínek - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Bárta, Urban, Filippi - Kudrna, Roman Vlach, Psota - L. Krejčík, Galamboš, Kica - Špaček. Trenéři: M. Jelínek, Pešán a Kapoun.