Vítkovice - Budějovice 4:1Vítkovice přetlačily Budějovice, dvěma góly rozhodl Svačina

16. Svačina 1 : 0
32. Strapáč 2 : 0
37. Knotek 2 : 1
46. Svačina 3 : 1
59. Burger 4 : 1

Ostrava

Hokejisté Vítkovic porazili ve 14. kole extraligy České Budějovice 4:1. Upracovaný duel rozhodl dvěma góly Vladimír Svačina. Hosté si připsali sedmou porážku z posledních devíti utkání.

Domácí se museli vypořádat s neúčastí obránce Romana Poláka, který má z pátečního utkání zraněný kotník, ale i bez něj hned v úvodu odolali bezmála dvouminutovému oslabení ve třech proti pěti. Největší šanci Jihočechů v ní měl Šimánek, ale ze vzduchu nedokázal sklepnout puk do odkryté klece.

Vítkovice po pátečním výprasku s Libercem vsadily na hru jen na tři pětky. Ujčíkovi nabídl v páté minutě gól chybou hostující Rousek, ale Kantor ránu pod břevno vyrážečkou vytáhl. Při dorážce Romana vzápětí už snad celá hala viděla puk v síti, ale v rozhodujícím momentu spasil hosty nedovoleným zákrokem Vydarený a z přesilové hry už Ostravané nic nevytěžili.

Hrál se vcelku vyrovnaný hokej, i možnosti se rovnoměrně střídaly. Málek kryl dva pokusy Podlešáka, Rousek zblízka zase mířil vedle, a tak šly do vedení Vítkovice, když v přesilovce poslal sražený puk do sítě Svačina.

Ani druhá část příliš hokejové krásy nenabídla. Z urputné bitvy bylo cítit, že ani jeden z týmů neprožívá ideální hokejové období. Domácím však ve 32. minutě vyšel brejk do otevřené obrany a Strapáč po přihrávce Šedivého dotlačil zblízka puk podruhé do branky.

Hosty však brzy vrátil do hry svou hrubkou při budějovické přesilovce vítkovický Malíka, jehož vyhození středem obranného pásma zachytil Knotek a prostřelil Málka.

Dřív, než se ale Jihočeši dostali k nějaké zajímavé situaci na vyrovnání, přidali domácí důležitý třetí gól. Nově sestavená třetí vítkovická řada udeřila po vyhraném vhazování a Svačina svým druhým gólem ve 46. minutě pojistil výhru Ostravanů.

České Budějovice ještě necelé tři minuty před koncem zkusily výsledek zvrátit odvoláním gólmana, jenže z hole Burgera do prázdné branky inkasovaly počtvrté.

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Svačina (Sloboda), 32. Strapáč (Šedivý), 46. Svačina (Roman), 59. Burger (Klimek) - 37. Knotek. Rozhodčí: Mikula, Trombík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:4, navíc Kotalík (České Budějovice) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 3795.
Vítkovice: Málek - Sloboda, Rehák, Malík, Voráček, Štencel, Barinka - Šedivý, Strapáč, Szturc - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina. Trenéři: Trličík a Moták.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Frühauf, Ference, Vydarený, Vráblík, Jank, Kolarz, od 34. navíc Prokop - Rousek, Kotalík, Šimánek - Dej, Knotek, L. Květoň - Suja, Červený, Podlešák - od 32. do 33. navíc E. Turek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.