Liberec - Kladno 1:3Rytíři i bez zraněného Jágra přerušili v Liberci třízápasovou sérii venkovních porážek

4. Židlický 0 : 1
11. Kaberle 0 : 2
29. Nedvěd 1 : 2
52. Eberle 1 : 3

Hokejisté Kladna zvítězili i bez zraněné hvězdy Jaromíra Jágra v nedělním utkání 14. kola Tipsport extraligy v Liberci 3:1, když se z premiérových tref v sezóně radovali Židlický a Kaberle. Rytíři tak přerušili třízápasovou sérii venkovních porážek. Navíc odčarovali kouzlo libereckého stadiónu, pod Ještědem vyválčili tříbodový zisk po dlouhých čtyřech letech.

Ani jeden z týmů nebyl kompletní. Bílí Tygři nemohli kvůli dohodě klubů nasadit do sestavy Ondřeje Pavelce, jenž se v posledních duelech prezentoval ve výborné formě. Mezi třemi tyčemi tak dostal důvěru Marek Pinc. Rytíři zase přicestovali na sever Čech bez Jaromíra Jágra, který stále není zdravotně v pořádku. Jeho místo v první lajně zaujal David Kuchejda.Absence lídra týmu však nemusela hosty mrzet.

Liberec sice začal náporem, už v první minutě řešil Chábera nebezpečný bekhend Čutty, jenže ve 3. minutě usedl na trestnou lavici Kajínek a Kladenští přesilovku využili. Po Paterově přihrávce prostřelil Pince ranou Židlický. Hosté mohlivzápětí udeřit znovu. Krásný pas obdržel Hlaváč, Pinc ale jeho blafák bravurně zlikvidoval. V 11. minutě ovšem už skupina kladenských anoušků jásala. Kaberle vystřelil od modré a puk seod levé tyče odrazil do sítě.

Celek z Podještědí však nesložil zbraně a soupeři až do konce první části pořádně zatápěl. Jenže Liberečtí měli buď vychýlenou mušku nebo jejich šance zlikvidoval spolehlivý Chábera. Ten se vyznamenal mimo jiné proti bekhendovému pokusu Krejčíka, který zprava najížděl sám či bombě Duška v samotném závěru. Velkou možnost měltaké Kudrna, jenž zblízka jen o kousek ztečoval mimo bránu Špačkovu nabídku.

Nedvěd dostal diváky do varu

Do druhé třetiny vlétli Tygři pořádně zhurta a vytvořili si hned několik možností. V oslabení mohli skórovat Kica s Urbanem. Chábera ale držel čisté konto. Ve 25. minutě pak pálil Nedvěd, našel však pouze lapačku kladenského gólmana. Kapitán Severočechů se přesto gólu dočkal, když jemně tečoval Bulířovo nahození a dostal vyprodané ochozy do varu. Tygři prahli po vyrovnání, jenže ruhá polovina prostřední dvacetiminutovky patřila soupeři.

V přečíslení mohl vrátit Kladnu dvoubrankový náskok Eberle, minul ale poloprázdnou klec. Obrovské šance měli rovněž Plekanec s Hlaváčem, ani jeden však síť nerozvlnil. Z mezikruží posléze dobře pálil i Tlustý, puk ale skončil mimo. Prostřelit Pince se povedlo až v početní výhodě Bickovi, jenže rozhodčí již předtím přerušili hru poté, co zůstal na ledě ležet Melka a gól tak slovenskému útočníkovi neuznali. V závěru zamkli Středočeši protivníka v jeho obranném pásmu, Tygři ale náporu odolali.

Tříbodový zisk stvrdil Rytířům Eberle

V závěrečné třetině přidali Kladenští na obrátkách. I Liberečtí se ale tlačili dopředu a sahali po vyrovnání. Své velké šance ale neproměnili. Pinc se poté zaskvěl pri tutovce Tlustého a držel domácím naději na vyrovnání. V 52. minutě však nestačil na střelu Eberleho, který upravil na 3:1 pro hosty. Jeho první pokus zblízka ještě liberecký gólman výtečně vyrazil, na dorážku však byl už krátký. Bílé Tygry mohl ještě vrátit zpět do hry Bulíř, jeho pokus ovšem Chábera lapil.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. P. Nedvěd (Bulíř) - 4. Židlický (Patera), 11. T. Kaberle, 52. Eberle (Valský, Melka). Rozhodčí: Turčan, Smitka - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:3, navíc Šmíd (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno).
Liberec: Pinc - Čutta, Šmíd, Čakajík, Havíř, Cebák, Výtisk, D. Kajínek - Bulíř, P. Nedvěd, Dušek - Bárta, T. Urban, Špaček - Kudrna, Galamboš, Kica - L. Krejčík, Roman Vlach, Filippi. Trenéři: M. Jelínek, Pešán a Kapoun.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Piskáček, T. Kaberle, Macholda, Mocek, J. Drtina - Kuchejda, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Kuchler - Eberle, Melka, Valský. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.