Litvínov - Plzeň 1:2Plzeň si výhrou v Litvínově upevnila vedení v soutěži

7. Straka 0 : 1
11. Stříteský 1 : 1
45. Pletka 1 : 2

Hokejisté Plzně vyhráli ve 14. kole extraligy na ledě Litvínova 2:1 a po šestém vítězství v řadě si upevnili vedení. Lídr tabulky má před druhou Kometou Brno už čtyřbodový náskok. Severočeši naopak prohráli počtvrté za sebou.

Ve třetí minutě poprvé prověřil hostujícího Raska střelou z mezikruží Baláž, ale finský gólman efektivně zakročil lapačkou. V sedmé minutě se Indiáni ujali vedení, když Straka dokázal využít chybného střídání domácích a procedil puk pod Francouzem. V polovině prvního dějství hrál Litvínov skoro čtyři minuty v početní výhodě. S první přesilovkou naložil špatně, ale při druhé přesilové hře se ranou od modré prosadil Stříteský a vyrovnal.

V úvodu druhé třetiny střílel z levého křídla plzeňský kanonýr Vlasák, ale Francouz byl na místě a s jeho pokusem si poradil. Na druhé straně se ukázala čtvrtá domácí formace, Rapáč se šikovně zbavil Ševce, ale místo střely ještě hledal své spoluhráče a tak bylo po šanci. Ve 27. minutě se nadvakrát pokoušel překonat domácího brankáře Balej, ale Francouz Vervu podržel.

V polovině utkání se o největší rozruch postarali hostující fanoušci, když házeli ve svém sektoru dýmovnice a vyvolávali šarvátky, vše se uklidnilo až po zásahu policie. Ve 34. minutě Posmyk chytře hledal před brankou své spoluhráče, ale jeho pokus nikdo tečovat nedokázal.

Do závěrečné třetiny vstoupili lépe hosté, když dokázali ve 45. minutě využít přesilovou hru. Slovák vystřelil od modré čáry, Francouz puk vyrazil pouze k volnému Pletkovi a ten nikým neatakovaný pohodlně skóroval. Domácí byli bezzubí. Místo vyrovnávací branky málem inkasovali třetí gól, když Schleiss nahazoval puk z pravého křídla a Francouz měl co dělat, aby si ho nesrazil za vlastní záda. Domácí se v závěru utkání ani nedostali do tlaku.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Stříteský (Martynek) - 7. Martin Straka (Slovák, Jiří Hanzlík), 45. Pletka (Slovák, Jiří Hanzlík). Rozhodčí: Fraňo, Hrubý - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 4265.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, Gula, Zeman, K. Černý, Sklenička - Kubinčák, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Gerhát, Ručinský - Baláž, Martin Frolík, Rapáč. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Plzeň: Rask - Ševc, J. Jeřábek, Slovák, Jiří Hanzlík, Marušák, St. Pierre - Balej, Jan Kovář, Pletka - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Schleiss, Havlíček, Dvořák - Petruška, M. Heřman, Lev. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.