Litvínov - Slavia 4:2Litvínov díky trefám Hübla a Ručinského zdolal Slavii

32. Hübl 3 : 0
36. Hertl 3 : 1
36. Ručinský 4 : 1
58. Krenželok (trestné střílení) 4 : 2

Hokejisté Litvínova zdolali v 16. kole extraligy pražskou Slavii 4:2 a zasloužili se o to útočníci Viktor Hübl s Martinem Ručinským, kteří vstřelili po dvou gólech. Verva potěšila své fanoušky po předchozích třech domácích prohrách za sebou. Pražané poprvé po sedmi zápasech vyšli bodově naprázdno.

Radost litvínovských hokejistů ze vstřelení úvodní branky zápasu, jejímž autorem byl Viktor Hübl (druhý zleva).

Hosté vstoupili do zápasu aktivně a v prvních minutách zaměstnali litvínovského brankáře Francouze řadou nebezpečných pokusů. Individuální akci nezakončil přesně Hertl, pak se do velké šance dostal Micka, ale sám před Francouzem neuspěl. Domácí kontrovali akcí Hanzla s Trávníčkem, který brankáře Furcha nepřekonal.

V osmé minutě už se diváci dočkali první branky. Hübl při přesilovce projel obranou a po krásné kombinaci s Lukešem zakončoval do zcela odkryté branky. O pár minut později mohl poslat domácí do dvoubrankového vedení obránce Kamil Černý, ale ve vyložené šanci z mezikruží nemířil mezi tyče slavistické branky. V závěru úvodní třetiny se do dobré kombinace dostali opět Hübl s Lukeš, jenž však na Furcha nevyzrál.

Vstup do druhé třetiny měli hosté opět lepší a v prvních minutách nepustili Litvínovské z jejich obraného pásma. Žejdl však ve stoprocentní šanci poslal puk pouze skrz brankoviště mimo litvínovskou branku. V 30. minutě začali dávat domácí Pražanům lekci z efektivity. Jakub Černý zavezl puk do pásma, našel na druhé straně našlápnutého Ručinského, který střelou nad Furchovo rameno zvýšil na 2:0. O minutu a půl později bylo pro hosty ještě hůř, když Lukeš našel mezi kruhy zcela volného Hübla, jenž přesnou střelou nachytal Furcha. Ten poté přepustil místo Kopřivovi.

Slávisté se už na obrat nezmohli

Zkušený brankář vydržel s čistým kontem čtyři a půl minuty. Jakub Černý individuální akcí prověřil Kopřivu, ten však vyrazil puk pouze na hůl Ručinského, který neměl sebemenší problém poslat puk do odkryté klece. Pro hosty vykřesal naději o pár sekund později agilní Hertl, jenž po individuální akci prostřelil Francouze. V závěru úvodní třetiny mohl snížit opět slavistický talent, ale Francouz byl reflexivním zákrokem proti.

Domácí se poučili z vlažnějších začátků obou třetin a zatlačili Pražany na několik minut v jejich obraném pásmu. Ručinský však v solidní šanci na hattrick nedosáhl. Hosté se pak více tlačili do šancí, litvínovská obrana však ustála všechny ataky soupeře. O zdramatizování zápasu se v 57. minutě postaral Krenželok, jenž z trestného střílení překonal Francouze. V závěrečných minutách se domácí již bez potíží ubránili.

16. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Hübl (Lukeš), 30. Ručinský (J. Černý, Baláž), 32. Hübl (Lukeš), 36. Ručinský (J. Černý) - 37. Hertl (Tomica), 57. Krenželok z trestného střílení Rozhodčí: Blecha, Homola - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. Diváci: 4385.
Litvínov: Francouz - Posmyk, Kubát, Stříteský, Holub, K. Černý, Zeman, Gula, Brejčák - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Trávníček, Hanzl - Baláž, J. Černý, Ručinský - Bojer, Jurčík, Martin Frolík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Slavia: Furch (32. Kopřiva) - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler - Hertl, Alinč, Tomica - Stránský, Kalla, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Poletín, Žejdl (30. Pospíšil). Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.