Sparta - Liberec 2:1Letenští děkují svým stoperům, že je v duelu s mistrem dotáhli ke špici tabulky

32. Jarošík 1 : 0
63. Švejdík 2 : 0
74. Blažek 2 : 1

Vicemistr hostil mistra a dočkal se doma vytoužené výhry. Fotbalisté Sparty porazili v utkání 12. ligového kola Liberec 2:1 a dotáhli se tak bodově na vedoucí Jablonec s Olomoucí. Letenští děkují především svým stoperům Jarošíkovi a Švejdíkovi, kteří se po rohových kopech postarali o oba góly. Slovan ovšem snížil a až do posledních vteřin držel Spartu v napětí.

Mario Holek ze Sparty bojuje o míč s Michaelem Rabušicem a Tomášem Janů z Liberce.

Tři dny po výhře nad Šmonou měla Sparta podat důkaz, že zvládá ligové zápasy následující těsně po těch pohárových. Ve hře navíc bylo i bodové dostižení vedoucích týmů ligy.

Proti utkání se Šmonou udělal kouč Lavička jednu vynucenou změnu, zraněného Kweukeho nahradil jiný dlouhán Balaj. První minutky patřily Slovanu, ale Sparta reagovala vzápětí. První šanci měl Hušbauer a hned po něm Kadlec, jehož do sóla omylem vysunul liberecký Štajner. Mladý útočník ovšem tutovkou pohrdl a napálil balon přímo do Bičíka. Ve 21. minutě zase Kadlec uvolnil Hušbauera a jeho bombu zblokovali obránci.

Po půlhodině už Liberci nepomohlo nic. Kadlec šel za ztraceným míčem a vybojoval rohový kop. Matějovský ho rozehrál přesně a Jarošík poslal míč pod břevno. Letenský stoper tak obdaroval sám sebe k sobotním 35. narozeninám.

Letenští mohli udeřit také hned v nástupu do druhé půle. Bývalý liberecký kapitán Zápotočný zůstal ve vápně nehlídán, ale trefil Fleišmana.

Liberec se pak nadechl k náporu a hořce litoval, že Delarge ani jednu ze svých šancí nevyužil. Slovan pak totiž znovu propadl při dalším rohu Matějovského. Druhý stoper Švejdík se trefil přesně k tyči a zopakoval si tak gólový zápis ze čtvrtka.

Klid ale domácí ještě neměli, zvláště když střídající Blažek v 74. minutě krásnou střelou pod břevno snížil. Štajner mohl vyrovnat, ale jeho bombu Vaclík vyrazil. V poslední vteřině zápasu byl po druhé žluté kartě vyloučen liberecký Vácha.

Sparta Praha - Slovan Liberec 2:1 (1:0)
Branka: 32. Jarošík, 63. Švejdík - 74. Blažek. Rozhodčí: L. Kovařík - Mencl, Nádvorník. ŽK: Balaj, Krejčí - Vácha, Bosančič. ČK: 90. Vácha. Diváci: 7351.
Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Jarošík, Pamič - Holek - Kadlec, Hušbauer, Matějovský (83. Grajciar), Krejčí (90. Přikryl) - Balaj (60. Kadeřábek). Trenér Lavička.
Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Janů (85. Nezmar) - Delarge (73. Bosančič), Vácha, Štajner, Šural - Rabušic (46. Blažek). Trenér Šilhavý.