Pardubice - Slavia 5:2Hemský zařídil hattrickem výhru Pardubic nad Slavií

24. Jelínek 3 : 1
41. Hemský 4 : 1
47. Jelínek 4 : 2
56. Buchtele 5 : 2

Hokejisté Pardubic zvítězili v nedělním 19. kole extraligy nad pražskou Slavií 5:2 a postaral se o to hattrickem útočník Aleš Hemský. Úřadující mistr tak zabral po třech porážkách a spravil si chuť po páteční prohře s Kladnem 6:9. O osudu utkání se rozhodlo už v první třetině, kterou Východočeši vyhráli 3:0.

O první vzrušení se postaral v osmé minutě domácí bek Kindl, který v oslabení trefil tyčku Kopřivovy branky. Při Sklenářově vyloučení pak opět Kindl zamířil do horní tyče, což potvrdil i videorozhodčí. Domácí ale přesilovku nakonec využili, když se prosadil kapitán Somík.

Pak přišly velké chvíle dua Hemský - Krejčí. V 15. minutě zužitkoval Hemský ideální přihrávku Krejčího a za tři minuty si posily pro výluku v NHL při přesilovce Pardubic spolupráci zopakovali. Hemský střelou přes obránce zvýšil na tříbrankový rozdíl.

Na začátku druhé třetiny měla herně navrch Slavia a ve 24. minutě snížil Jelínek. Hosté dostali soupeře pod tlak, ale žádnou vážnější gólovou šanci si nevytvořili a neprosadili se ani v přesilovce při Kolářově vyloučení.

Po 17 vteřinách třetí třetiny Pardubice pojistily svůj náskok. Obrannou polovinou Slavie prolétl Hemský a dovršil hattrick. Pražany rychlý gól nepoložil, stále hráli otevřeně a ve 47. minutě se podruhé v utkání trefil Jelínek a zápas byl opět napínavý. V 52. minutě Kindl zachránil svůj tým od pohromy, když vyrazil Hertlovu střelu mířící za Salfického záda.

Naopak v 56. minutě dal pátý gól Pardubic Buchtele a pojistil tak výhru svého týmu, který doma nad Slavií zvítězil poprvé od 7. února 2010. Pardubičtí tak ukončili sérii pěti domácích proher se týmem kouče Vladimíra Růžičky v řadě.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Somík (Bartek, V. Kočí), 15. Hemský (Krejčí, Vašíček), 18. Hemský (Krejčí, Kindl), 41. Hemský (Benák, Kolář), 56. Buchtele (Kousal, T. Nosek) - 24. P. Jelínek (V. Růžička ml.), 47. P. Jelínek (Krenželok, Kuboš). Rozhodčí: Homola, Husička - Jindra, Skopal. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:0. Diváci: 8231.
Pardubice: Salfický - Benák, Kolář, Píša, Kindl, Ďaloga, V. Kočí, Vašíček - Hemský, Krejčí, Starý - Bartek, T. Zohorna, Somík - T. Nosek, Kousal, Buchtele - Šagát, Beech, Semorád. Trenéři: Hynek a Lubina.
Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Šulc, Dresler - Hertl, Alinč, Tomica - Stránský, Kalla, Krenželok - Sklenář, V. Růžička ml., P. Jelínek - Žejdl, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.