Teplice - Liberec 3:0Teplice porazily mistra a opustily poslední příčku

1. Mahmutovič 1 : 0
35. Lüftner 2 : 0
76. Jarolím 3 : 0

Fotbalisté Teplic zdolali ve 14. kole Gambrinus ligy úřadujícího mistra z Liberce 3:0 a odlepili se ode dna tabulky. Zápas plný šancí a pohledných akcí strhl na jejich stranu už po 21 vteřinách Mahmutovič, další góly přidali Lüftner a Jarolím. Slovan po čtvrté prohře z posledních pěti venkovních duelů ztrácí kontakt s čelem soutěže a navíc prodloužil svou smolnou sérii na Stínadlech, kde dal v nejvyšší soutěži gól naposledy před 805 minutami hry v květnu roku 2005.

Teplický forvard Aidin Mahmutovič (druhý zprava) střílí první gól do sítě Liberce.

Za celých 16 let v první fotbalové lize Teplice nikdy nespadly na poslední příčku tabulky. Před zápasem s Libercem ale na samé dno dosedly a vedení klubu začalo vymýšlet, jak ze svízelné situace ještě před příchodem zimy ven. Mělo pomoct i volné vstupné, v deštivém a studeném odpoledni ale dorazily jen tři tisíce diváků. Od první minuty se jim na poměry podzimního teplického trápení dostávalo výborného fotbalu.

Mahmutovič bleskurychle udeřil

Časomíra odpočítala jen 21 sekund a domácí vedli. Mahmutovičovi se vyplatilo napadat libereckou rozehrávku, po níž se dostal k míči, utekl soupeřům a jeho střela ze strany zapadla přesně k tyči. Nejrychlejší branka v historii ligy to ale nebyla, sparťan Lustrinelli se v roce 2006 trefil ještě o 10 sekund dřív. Liberec mohl rychle odpovědět, jenže Delarge po závaru ve čtvrté minutě trefil před brankou jen bránícího Vondráška.

Na mokrém terénu se hrál běhavý fotbal a oba týmy se dostávaly hodně rychle přes střed hřiště. Ve 23. minutě se protlačil na malém vápně ke sražené střele Kerič a těsně minul bližší tyč, na druhé straně vzápětí položil do střely po rohovém kopu Blažek a těsně přestřelil.

Teplice byly na pohled nebezpečnější a ještě do pauzy přidaly druhý gól. Jarolímovu ránu z 25 metrů k tyči brankář Bičík ještě vyrazil, jenže týž hráč kopnul parádně i roh, na který si na bližší tyči naskočil teprve osmnáctiletý stoper Lüftner a usměrnil ho do sítě. Hráč, kterého si trenéři vytáhli z dorostu, se trefil už ve čtvrtém ligovém zápase.

Jarolím přidal pojistku

Liberečtí poté přitvrdili v soubojích a začali domácí tlačit před vápno. Tam ale většinou jejich akce pohořely a co prošlo, zneškodnil Grigar. V 55. minutě vychytal Bosančiče, pak i střídajícího Mustaphu. Hostům citelně chyběl Štajner, kterého před zápasem vyřadily svalové problémy.

Nebezpečné byly i brejky domácích. Mahmutovič nejprve neuspěl, ale jeho další sprint v 76. minutě už marný nebyl. Míč ještě posunul doprava na Jarolíma, který se trefil přesně nad Bičíkovo rameno.

FK Teplice - Slovan Liberec 3:0 (2:0)
Branky: 1. Mahmutovič, 35. Lüftner, 76. Jarolím. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Pospíšil. ŽK: Rosa, Mahmutovič, Ljevakovič - Kušnír, Bosančič, Kelič. Diváci: 3015.
Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Rosa, Podaný - Ljevakovič, Jursa (89. Vachoušek) - Kerič (79. Dolejš), Jarolím, Chovanec - Mahmutovič (88. Melunovič). Trenér: Ščasný.
Liberec: Bičík - Kušnír, Karišik, Kelič, Fleišman - Šural, Janů, Vácha, Bosančič - Delarge (46. Hadaščok), Blažek (68. Mustapha). Trenér: Šilhavý.