Sparta - Slavia 2:4Slavia v pražském derby smazala dvougólové manko, Spartu opět sestřelil Hertl

2. Přibyl 1 : 0
14. Hovorka 2 : 0
22. Hertl 2 : 1
33. Tomica 2 : 2
59. Hertl 2 : 3
60. Sobotka 2 : 4

Perfektně rozehrané měli hokejisté Sparty druhé pražské derby v letošní sezóně. Po první třetině vedli 2:0, Slavia však čtyřmi trefami skóre otočila a nad městským rivalem zvítězila i podruhé v ročníku. Tentokrát 4:2, vítězný gól si stejně jako v prvním vzájemném měření sil připsal reprezentant Tomáš Hertl. Ten v utkání zaznamenal dva góly a asistenci navrch. Sparta doma padla po pěti zápasech, Slavia zase přerušila sérii dvou proher.

Neuběhly ani dvě minuty, když se před slávistického gólmana Furcha dostal Přibyl a blafákem do bekhendu poslal sparťany do vedení. Hosté mohli odpovědět záhy, jenže Jelínek odkrytou branku netrefil. A tak znovu udeřili Holešovičtí. Při přesilové hře našel Sičák křížným pasem Hovorku a domácí měli k dobru už dvoubrankový náskok.

Slávisté přitom nebezpeční byli, naráželi ale na výtečně chytajícího Neuvirtha. Ten nejprve při početní výhodě hostů zlikvidoval nebezpečné dorážky Hertla s Kučným, v samém závěru prvního dějství se pak zaskvěl i proti Sobotkově zakončení po ledě.

V prostřední části Slavia manko smazala

Ještě větší tutovku odmítla slávistická posila ze zámořského St. Louis bezprostředně po startu prostřední třetiny, když z necelého půl metru minula zcela prázdnou branku. Sešívané to ale dlouho mrzet nemuselo, neboť následnou přesilovku využil hned po pěti vteřinách Hertl.

Slavia v té době diktovala tempo hry, nebezpečnější však paradoxně byl kvůli rychlým brejkům její odvěký rival. Po jednom z nich Ivan Rachůnek nastřelil jen Furcha, Tenkrát pak už sice slávistického gólmana prostřelil, stopku mu ale vystavila tyčka.

A protože při dalším sólovém úniku dokonce v oslabení selhal i Bahenský, udeřilo na druhé straně. Agilní Hertl těžil ze svého důrazu za brankou, vydolovaný puk expedoval Tomicovi, jehož ránu zaregistroval Neuvirth až v síti.

Ve třetí periodě šancí přeci jen ubylo, v 56. minutě ale mohl dokonat Hertl, zamířil ale těsně vedle pravé Neuvirthovy tyče. Přesně sto vteřin před třetí sirénou už ale Hertl uspěl a stejně jako v prvním derby v letošní sezóně rozhodl vítězným gólem o výhře Slavie. Na konečných 4:2 pak upravil trefou do prázdné Sobotka.

22. kolo hokejové extraligy:
HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 2. Přibyl (I. Rachůnek, Jan Hanzlík), 14. Hovorka (J. Hlinka, Milam) - 22. Hertl (Skokan, Kempný), 33. Tomica (Hertl), 59. Hertl (Tomica), 60. Sobotka (Kučný, Kadlec). Rozhodčí: Hribik, Wagner - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. Diváci: 8173.
Sparta Praha: Neuvirth - Sičák, Mojžíš, Vallin, Milam, Philipp, Jan Hanzlík - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, od 21. navíc Dresler - Skokan, Sobotka, Krenželok - Hertl, Alinč, Tomica - P. Jelínek, Kalla (21. Stránský), Sklenář - Pospíšil, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.