Chomutov - Plzeň 2:3 SNNováček lídra soutěže potrápil, Západočechům až v nájezdech vystřelil bod navíc Kratěna

12. Pletka 0 : 1
38. Treille 1 : 1
40. Hruška 2 : 1
42. Kratěna 2 : 2
65. Kratěna (rozhodující nájezd) 2 : 3

Ve 22. kole hokejové extraligy vedoucí Plzeň po dvou prohrách zabrala a porazila Chomutov na jeho ledě 3:2 po samostatných nájezdech. Za domácí se střelecky opět prosadil Yorick Treille, který ve dvou zápasech od svého příchodu zaznamenal dvě branky, ale dnešním hrdinou byl hostující Ondřej Kratěna, jenž vyrovnal na 2:2 a poté byl jediným úspěšným exekutorem nájezdů.

V první třetině se hrál z obou stran opatrný hokej, oba týmy vycházely ze zabezpečené obrany. Největší příležitosti tak nabídly pro obě mužstva přesilové hry. Hosté svoji přesilovku využili, když skórovali po nádherné kombinaci po ose Vlasák, Gulaš a Pletka. Gulaš našel přihrávkou zpoza brány Pletku a pro toho nebyl problém poslat Západočechy do vedení.

Druhá třetina nabídla otevřenější hokej, hlavně ze strany domácích. Hned na začátku se blýskl výborným zákrokem domácí brankář Kostúr, který sám proti plzeňskému útočníkovi vykopl beton vysoko do vzduchu a zabránil jistému gólu. Domácí se dvakrát dostali do přečíslení, ale Kostúrův protějšek Rask jejich příležitosti zlikvidoval.

V závěru třetiny se Pirátům dvěma góly povedlo otočit vývoj zápasu. Nejdřív Duda krásnou přihrávkou uvolnil Treilleho, kterému stačilo před Raskem nastavit hokejku a puk zapadl do horního růžku. O 98 sekund Piráti vstřelili další branku z bezprostřední blízkosti, když Hruška protlačil do sítě Kraftovu přihrávku.

Hned po 47 sekundách třetí třetiny byl vyloučen domácí Hřebejk za podražení a hosté přesilovku opět využili. Domácí obránci nechali před Kostúrem několikrát dorážet Kratěnu a ten nakonec protlačil puk za brankovou čáru. Ve zbytku třetiny se obě mužstva vrátila k opatrnému hokeji ve snaze neinkasovat branku. Na straně domácích měl největší příležitost Chimera, který jel sám na Raska, ale ten betony sklapl k sobě včas. Na druhé straně kontroval Kratěna, jenže zakončil nepřesně.

V prodloužení měl velkou šanci plzeňský Jan Kovář, který se objevil sám před Kostúrem, ale ranou po ledě ho nepřekonal. Další šance se naskytla hostům necelé dvě minuty před koncem prodloužení, když byl vyloučen Frolík za podražení. Hosté přesilovku nevyužili, 14 sekund před koncem nastavené pětiminutovky byl navíc vyloučen Pletka.

Na řadu přišly nájezdy, v nichž jako první z nominovaných hráčů zvládl svoji roli Kratěna a Pulpán už nedokázal odpovědět.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Y. Treille (Duda), 40. D. Hruška (Kraft, Palin) - 12. Pletka (Gulaš, Vlasák), 42. Kratěna (Johnson, Dan Růžička), rozhodující nájezd Kratěna. Rozhodčí: Turčan, Souček - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 7:6 Využití: 0:2. Diváci: 4915.
Chomutov: Kostúr - Rýgl, Jurčina, Palin, Pulpán, Pavlas, Macháček, Rutta - Lušňák, Michael Frolík, Chimera - D. Hruška, Kraft, Hřebejk - Y. Treille, Duda, Důras - K. Ton, Sikora, Hromas. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Plzeň: Rask - Dan Růžička, St. Pierre, J. Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Johnson - Dvořák, Kašpařík, Pletka - Hollweg, Lev, Havlíček. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.