Slavia - Kladno 4:3 SNAž osmá série nájezdů rozhodla o prohře Kladna na Slavii

42. Krenželok 2 : 2
47. Plekanec 2 : 3
54. Sobotka 3 : 3
65. Krenželok 4 : 3

Už čtvrtou porážku v řadě si připsali hokejisté Kladna, které v utkání 23. kola hokejové Tipsport extraligy zdolala v pražské O2 areně před zraky necelých patnácti tisícovek fanoušků domácí Slavia 4:3 po samostatných nájezdech. Sešívaní přitom ve třetí třetině museli dvakrát dotahovat náskok Rytířů. Rozhodující nájezd proměnil v osmé sérii Krenželok a zařídil tak, že Růžičkův tým porazil Středočechy i podruhé v sezóně.

Slavia povzbuzená nedělní výhrou v pražském derby na Kladno vlétla a už ve třetí minutě šla do vedení, když Žejdlovu přihrávku od zadního mantinelu zužitkoval Stránský. Hosté mohli vyrovnat hned vzápětí. Plekanec to na Kopřivu zkusil se svou tradiční fintou, tedy objetím branky, slávistický gólman byl ale připraven. V sedmé minutě mířili Sobotka s Jelínkem na jediného obránce Rytířů, se střelou prvně jmenovaného si Chábera poradil.

V patnácté minutě hráli Kladenští první přesilovku v zápase, Jágr v ní našel Plekance, který srovnal na 1:1. První kladenská formace o sobě dala vědět i na začátku druhé třetiny, kdy domácí pětici na více než minutu uzamkla před Kopřivou, ten ale i se štěstím odolal. Ve 27. minutě si ale Dragoun vyjel zpoza branky před slávistického gólmana a skóre otočil.

Kladno bylo i nadále nebezpečnější, při vlastním pelášila na Kopřivu hned trojice Rytířů, odpovědnost vzal na sebe Židlický, třetí trefu však nepřidal. Stejně pak dopadl i Plekanec, kterého Kopřiva vychytal lapačkou.

Slavia ve třetí třetině přidala

Ve třetím dějství Slavia přidala a odměnou jí za to byla vyrovnávací trefa Krenželoka, který za Cháberu dorazila střelu Skokana. A o minutu později mohl přidat třetí gól sešívaných Tomica hrající svůj 700. zápas v extralize, jenže Chábera se vytasil se skvělým reflexivním zákrokem.

Ve 47. minutě poslal Jágr přihrávkou o mantinel do sólového úniku Plekance, který si Kopřivu položil k ledu a bekhendem pod horní tyčku vrátil Středočechům vedení. Osm minut před třetí sirénou odmítl srovnání znovu Tomica, jehož tutovka z mezikruží skončila na Cháberových betonech.

Plekanec odmítl hattrick

Pražané ale nepolevili a v 54. minutě překonal Sobotka střelou z pravého kruhu Cháberu potřetí, čímž posla zápas do prodloužení. Na jeho začátku nejrpve spálil dvě tutovky Jágr, během téhož střídání navíc rovněž ve dvou vyložených příležitostech odmítl hattrick Plekanec.

Rozhodly tak až samostatné nájezdy, v nichž Rytíři nemohli využít Jaromíra Jágra, který se závěrečnou sirénou dostal menší trest za hákování. Bod navíc zajistil Slavii v osmé sérii Krenželok.

23. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Slavia Praha - Rytíři Kladno 4:3 po sam. náj. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Stránský (Žejdl), 42. Krenželok (Skokan, Kuboš), 54. Sobotka (Tomica, Kučný), rozh. nájezd Krenželok - 15. Plekanec (Jágr, Židlický), 27. Dragoun, 47. Plekanec (Jágr, Židlický). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - J. Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 14 175.
Slavia Praha: Kopřiva (na první tři sam. nájezdy Furch) - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný - P. Jelínek, Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Mocek, L. Procházka, Piskáček, Doudera - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Melka, Lukáč, Eberle. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.