Vítkovice - Brno 4:1Vítkovice porazily Brno a pod Oremusem i počtvrté zabodovaly

22. Huna 1 : 0
22. Hruška 2 : 0
29. Barinka 3 : 0
37. Bičánek 3 : 1
46. Strapáč 4 : 1

Ostrava

Hokejisté Vítkovic pod novým koučem Peterem Oremusem pokračují ve zlepšených výkonech, které potvrdili úterní výhrou 4:1 nad Brnem. O tříbodovém zisku rozhodli dvěma slepenými góly v úvodu druhé části - Rudolf Huna s Radimem Hruškou skórovali během osmnácti sekund. I ve čtvrtém utkání pod novou trenérskou dvojicí Oremus - Ladislav Svozil tak Vítkovice zabodovaly.

Snad i absence nejproduktivnějšího hráče Jakuba Svobody se podepsala na tom, že Kometa na vítkovickém ledě příliš nezářila. Úvodní dvacetiminutovka byla z obou stran především o opatrnosti a důsledném vykrývání středního pásma. Přes zpevněnou defenzívu si cestu do největší šance první třetiny proklestil jedině domácí Szturc, ale v 17. minutě ztroskotal na Trvajovi.

Vicemistr fatálně prospal začátek druhé části. Nejdříve mu po brejku v přečíslení vstřelil gól Huna a hned o 18 vteřin později hosté neobsadili mezi kruhy ani Hrušku, který střelou z první navýšil domácí vedení na dva góly. Minutu brněnské hrůzy mohl záhy završit třetím zásahem Szturc, ale po jeho sólu a kličce se puk z brankové čáry vrátil zpět do pole.

Trvaj po třetím gólu střídal

Za stavu 2:0 se Vítkovice ještě více mohly soustředit na defenzívu středního pásma, kde spolehlivě ničily brněnskou snahu o kontaktní gól. Kometa nevyužila ani přesilovku, po jejímž skončení navíc nezachytila další rychlý výpad soupeře a navrátilec z trestné lavice Barinka ji uzemnil třetí trefou. Gólmana Trvaje tím vyhnal na střídačku.

Brno se dočkalo až při početní výhodě v 37. minutě, když Bičánkova dělovka od modré čáry proletěla až za Šindelářova záda. Jenže Vítkovičtí i pak bránili bezchybně a soupeř nedokázal rozvinout žádný závěrečný tlak.

Strapáč uklidnil vítkovické fanoušky

Jednu šanci na gól naděje měl ve 44. minutě Zohorna, jenže Šindelář mu při pokus o blafák vypíchl puk holí a vzápětí vítkovický Strapáč čtvrtou brankou v přesilovce definitivně rozhodl.

Domácí tak po trenérské výměně dále v tabulce šplhají vzhůru: ze čtyř zápasů ukořistili deset bodů a dostali jen čtyři góly.

23. kolo hokejové Tipsport extraligy
HC Vítkovice Steel - HC Kometa Brno 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Huna (Svačina, Roman), 22. R. Hruška (Strapáč, Ujčík), 29. Barinka (Rehák, Ujčík), 46. Strapáč (R. Hruška, Malík) - 37. Bičánek (J. Hruška, Divíšek). Rozhodčí: Blecha, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Valábik (Brno) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 4434.
Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
Brno: Trvaj (29. Falter) - Švrček, Bičánek, Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Valábik - H. Zohorna, Divíšek, J. Hruška - Dočekal, Čermák, Vondráček - Erat, Petrovický, Holec - V. Němec, Koreis, Wasserbauer. Trenéři: Venera a Oslizlo.