Chomutov - Slavia 1:5Slavia i díky gólu Bednáře vyškolila nováčka na jeho ledě

47. Krenželok 0 : 4
55. Alinč 0 : 5
56. Hruška 1 : 5

Chomutov

Hokejisté Slavie vyhráli v 24. kole extraligy na ledě Chomutova 5:1 a připsali si třetí výhru za sebou. Piráti naopak čekají již šest zápasů na tříbodový zisk. Těšit je může jen fakt, že v 56. minutě vstřelili Slavii v této sezóně premiérový gól. Na výhře Pražanů se gólově podílel navrátilec ze Švýcarska Jaroslav Bednář, tři kanadské body si připsal Jan Alinč.

Piráti nehrají v poslední době v pohodě a proti Slavii navíc působili hodně zakřiknutě. Slavie ale jejich pasivity a nervozity dlouho nedokázala využít. Tři velké šance v rychlém sledu neproměnila na přelomu 7. a 8. minuty, kdy nejprve nepříliš prudká střela Kolaříka málem zaplula k tyči, o chvíli později se sám před Kostúrem neprosadil Krenželok a vzápětí se se stejným výsledkem a do stejné situace proháčkoval Hertl.

Domácí se pak přece jen více dostali do tempa, přesto se šance rodily jen na straně hostů. V 17. minutě je zachránil domácí Hřebejk, když špičkou hole srazil přihrávku už mířící na volného Růžičku. Hosté se vedoucí branky dočkali 12 sekund před první přestávkou, kdy bekhendem znovu otevřel svůj střelecký účet ve Slavii Bednář.

Severočeši pokračovali i v druhé třetině v nevýrazném výkonu a do hry je nedostali ani přesilové hry. Slavie hned na začátku třetiny hrála přesilovku a těsně po její skončení měl velkou smůlu brankář Kostúr, před kterým dorážel Kuboš a slovenský gólman si lapačkou kotouč ležící vedle těla srazil do branky. Třetí gól padl také z bezprostřední blízkosti, když Jelínek dostal kotouč od Kadlece do brankoviště a po kličce opět bekhendem přesně zakončil.

Piráti se v třetí třetině od začátku tlačili do útoku, ale ani střela Sikory, ani teč Krafta nenašly svůj cíl. Jak zakončovat akce, ukázala Slavia, když, po rychlém útoku a přesné přihrávce Alinče, Krenželok opět bekhendem zvýšil už na čtyřbrankový rozdíl. Slavia měla další šance na zvýšení náskoku. Tři střely obránců v přesilovce jen těsně minuly domácí branku a Kostúr ještě zlikvidoval samostatný nájezd Sklenáře.

Pátý gól dala Slavia při signalizovaném vyloučení domácího Rýgla, když Alinč poslal puk do poloprázdné bránky. Piráti se prosadili až v samotném závěru, kdy David Hruška v oslabení připral brankáře Furcha o možné premiérové čisté konto v sezóně.

24. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - HC Slavia Praha 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 56. D. Hruška (Sikora, Mrázek) - 20. Bednář (Kučný, V. Růžička ml.), 24. Kuboš (Alinč), 37. P. Jelínek (Kadlec), 47. Krenželok (Alinč, Hertl), 55. Alinč (Krenželok). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4438.
Chomutov: Kostúr - Rýgl, Jurčina, Palin, Pulpán, Rutta, Mrázek, Pavlas, Bartejs - Lušňák, Michael Frolík, Chimera - D. Hruška, Zálešák, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - Y. Treille, Kraft, Důras. Trenéři: J. Doležal st. a Antonik.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler - Bednář, Sobotka, Tomica - Hertl, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weismann a Beránek.