Slovácko - Olomouc 1:1Olomouc nevyužila na Slovácku herní převahu a ani do třetice nevyhrála

25. Kerbr 1 : 0
31. Doležal 1 : 1

Fotbalisté Slovácka remizovali v závěrečném 16. kole podzimní části první ligy se Sigmou Olomouc 1:1. Vedoucí branku Slovácka vstřelil ve 25. minutě Kerbr, o šest minut později srovnal skóre Doležal. Po změně stran měla favorizovaná Olomouc výraznou územní převahu, gólově se ale neprosadila.

Obránce Slovácka Radek Mezlík (vpravo) a olomoucký útočník Martin Doležal.

Slovácko vsadilo na útočné pojetí. Získalo sice místy územní převahu, domácí útočníci ale jen s obtížemi hledali přes pohyblivou obranu soupeře příležitost k zakončení. Sigma sice vycházela ze zabezpečené defenzívy, ovšem hrozila na rozdíl od soupeře mnohem nebezpečnějšími přímočarými protiútoky.

Při absenci nejlepšího olomouckého střelce Ordoše nechal trenér Pivarník na hrotu útoku pouze Doležala. Toho pružně doplňovali ze středové čtveřice Schulmeister, Pospíšil, Navrátil i Petr. S útočným přečíslením soupeře měli domácí zadáci často problémy a chyby zachraňoval až brankář Melichárek. Už v 11. minutě zlikvidoval pádem pod nohy gólovou šanci Doležala.

Střelecky se Slovácko prosadilo z rychlého protiútoku do otevřené obrany soupeře. V 25. minutě Došek vyslal kolmým pasem od půlící čáry do brejku Kerbra, který vyhrál sprinterský souboj se zadákem Sigmy Janotkou a ostrou střelou překonal brankáře Zlámala.

Tlak Sigmy rost, ale Hubník trefil jen břevno

Olomouc se po inkasované brance rychle otřepala. Převzala iniciativu a hned dvakrát měl šanci vyrovnat Navrátil. Při první příležitosti zachránil situaci pádem pod nohy Melichárek, podruhé mířil olomoucký hráč těsně vedle tyče. Sigmě se podařilo srovnat skóre ve 31. minutě, kdy si na přesně rozehraný Petrův rohový kop naskočil Doležal a jeho střelu hlavou už nestačil brankář Slovácka vytěsnit mimo branku.

Po změně stran převzala Sigma zcela režii hry. Její středová řada přehrávala soupeře přesnější kombinační souhrou i pohyblivostí. Akce hostujícího týmu však většinou končily ještě před hranicí trestného území na zadácích Slovácka, které s přehledem dirigoval stoper Trousil.

Domácí fotbalisté se po většinu druhého poločasu jen bránili a na polovinu protivníka se dostávali jen občas po náhodných protiútocích. S přibývajícími minutami olomoucký tlak narůstal. Hned po vystřídání v 76. minutě trefil olomoucký Hubník břevno. V poslední minutě naopak zachránil bod Olomouci brankář Zlámal, který vytáhl tvrdou Valentovu střelu nad břevno.

16. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 25. Kerbr - 31. Doležal. Rozhodčí: Matějek - Dobrovolný, Urban. ŽK: Daníček, Kuncl, Došek - Hořava, Škerle, Navrátil. Diváci: 5043.
Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk (81. Košút) - Hlúpik, Daníček, Valenta, Kerbr (87. Volešák) - Došek, Kovář (59. Trávník). Trenér: Habanec.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Rossi - Hořava - Schulmeister, Pospíšil, Navrátil, Petr (76. Hubník) - Doležal. Trenér: Pivarník.