Kladno - Karlovy Vary 3:0Závorka dlouho trápil kladenské střelce, hosty z Varů nakonec sestřelily hvězdy NHL

32. Židlický 1 : 0
47. Jágr 2 : 0
58. Plekanec 3 : 0

Kladno

Přes polovinu zápasu nemohli najít recept na výtečného gólmana Závorku, nakonec ale kladenští hokejisté v předehrávce 26. kola Tipsport extraligy Karlovy Vary zdolali 3:0. Do vedení poslal Rytíře šťastným gólem v přesilové hře Židlický, v závěrečné třetině se po krásné individuální akci prosadil Jágr a následně trefou do prázdné branky Plekanec. Utkání sledovalo 3137 diváků, tedy nejnižší návštěva na kladenském zimáku v letošní sezóně.

Čtyři z pěti posledních pěti zápasů vyhráli Karlovarští a vděčili za to především Tomáši Závorkovi, který v tomto období inkasoval jen pět branek. A pětadvacetiletý gólman dlouhou dobu deptal i kladenské střelce. Rytíři si hned od úvodních vteřin duelu vytvořili místy až drtivý tlak, na hostujícího muže s maskou však ne a ne vyzrát.

Jen v úvodní třetině postupně spálili obrovské příležitosti Melka, Jágr a Eberle, ve 13. minutě selhal Hlaváč při tutovce z mezikruží. Převahu Středočechů v první dvacetiminutovce ilustruje i počet střel. Zatímco Závorka čelil hned osmnácti, jeho protějšek Chábera pouhé polovině.

Ve 24. minutě navíc útok Energie přišel o jednoho ze svých tahounů, když po nárazu do mantinelu předčasně zamířil do kabin s bolestivou grimasou Kumstát. O osm minut později pálil při jedné z přesilovek domácích Židlický, puk se odrazil od karlovarského útočníka Doležala do protipohybu Závorky a Kladno se dostalo do vedení.

Naprosto po zásluze, neboť Energie v průběhu čtyřiceti minut se dostala k nebezpečnějšímu ohrožení Chábery jen sporadicky. Přísnější měřítko snesla jen střela Káni, po které kladenskému brankáři vypadl puk z lapačky, ke štěstí domácích ale přelétl horní tyčku.

Na začátku třetího dějství přečkalo Kladno hru v oslabení, po jehož skončení přišla chvíle Jaromíra Jágra. Pohotovou stahovačkou se nejprve zbavil obránce Gründlinga, aby následně trefil volné místečko, které mu Závorka nechal u přední tyče.

Necelé tři minuty před koncem sáhli hosté ke hře bez brankáře, snížit se jim ale nepodařilo. Naopak, Plekanec trefou do prázdné klece pečetil výhru Rytířů v poměru 3:0. Gólman Jan Chábera tak vychytal první čisté konto v sezóně.

Předehrávka 26. kola hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 32. Židlický (Jágr, Plekanec), 47. Jágr (Černošek, Židlický), 58. Plekanec (Židlický). Rozhodčí: Šindler, Blecha - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 3137.
Kladno: Chábera - Židlický, Černošek, Majeský, Piskáček, L. Procházka, Doudera, Macholda, Mocek - Jágr, Plekanec, Patera - Bicek, Melka, Hlaváč - Kuchejda, Dragoun, Kuchler - Eberle, Lukáč, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Gründling, Jan Látal - Kumstát, Zaťovič, Pech - V. Polák, Vachovec, J. Doležal ml. - Zucker, Skuhravý, Skladaný - Pohl, Heřman, Koštál - od 21. navíc T. Káňa. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.