Budějovice - Slavia 3:0České Budějovice zabraly a zdolaly Slavii

36. Hanzal 1 : 0
47. Prospal 2 : 0
48. Prospal 3 : 0

České Budějovice

Hokejisté Českých Budějovic zdolali ve 26. kole Tipsport extraligy pražskou Slavii 3:0 a spravili si chuť po nedělním debaklu v Karlových Varech 0:8 i předchozí domácí prohře se Zlínem 3:6. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se na tom podílel útočník Václav Prospal. Brankář Pavel Kantor udržel podruhé v sezóně čisté konto.

Velkou příležitost měl v úvodu Hanzal, ale další aktivitu domácích přibrzdilo Kotalíkovo vyloučení. Hosté se v přesilovce neprosadili a neúspěšní byli také Jihočeši při Kadlecově trestu. Do slibné šance se dostal v 10. minutě Knotek, ale po přihrávce Kohna od zadního mantinelu přestřelil branku. Po něm to zkoušel bekhendem Michálek a z dorážky Hanzal. Pražané mohli otevřít skóre v přesilovce pět na tři, kterou hráli celou minutu, ale vůbec neohrozili brankáře Kantora. Teprve při hře pět na čtyři vypálil Hertl, jenže Kantor předvedl ukázkový semafor.

Do druhého dějství vstoupila aktivněji Slavia a po střeleckých pokusech Krenželoka a Micky reagovali domácí trenéři oddechovým časem. Brzy nato při Růžičkově trestu dopravil puk za brankovou čáru Michálek, ale rozhodčí neuznal zásah kvůli hře vysokou holí.

Hanzal otevřel skóre

V dalším průběhu ohrozil Kantora nebezpečnou akcí Krenželok a na příští zajímavý okamžik se čekalo do chvíle, kdy pykal Dresler a jedovatou střelou na Furcha vypálil domácí Hanzal. Stejný hráč ve 36. minutě otevřel skóre, když se zblízka prosadil svým důrazem při signalizovaném trestu hostí. Ideální příležitost k vyrovnání se naskytla Bednářovi, jemuž nešikovně přihrál domácí obránce Ference, ale Kantor těžkou situaci zvládl.

Na začátku třetí třetiny se domácí ubránili při vyloučení Prospala za posunutou branku. Prospal se odvděčil druhým gólem, který dal po přihrávce Michálka a předchozí výborné práci Hanzala u bočního mantinelu. Vzápětí hráli Jihočeši přesilovku, kterou již po deseti vteřinách ukončil Prospal třetí trefou. Vráblíkovo nahození od modré čáry si pak málem srazil do vlastní branky Stránský. Závěr utkání okořenila bitka mezi Ferencem a Poletínem a šance na zvýšení náskoku ještě promarnili Knotek a Mertl.

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 36. Hanzal (Ptáček, Prospal), 47. Prospal (M. Michálek, Hanzal), 48. Prospal (Hanzal, Kotalík). Rozhodčí: Pešina, Hribik - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4211.
České Budějovice: Kantor - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený - Dej, Mertl, Podlešák - M. Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, Šimánek - L. Kohn, Knotek, L. Květoň. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.
Slavia: Furch - Kadlec, Kučný, Kuboš, Beňovič, Kolařík, Kempný, Dresler - Bednář, V. Sobotka, Hertl - Micka, Alinč, Krenželok - P. Jelínek, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, Stránský, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.