Sparta - Karlovy Vary 1:4Karlovy Vary zvítězily na Spartě a přeskočily ji v tabulce

10. Zaťovič 0 : 1
38. Nosek 0 : 2
40. Ton 1 : 2
60. Pech 1 : 3
60. Zucker 1 : 4

Hokejisté Karlových Varů zvítězili ve 27. kole Tipsport extraligy na ledě Sparty 4:1 a přeskočili Pražany v tabulce. Na vítězství Energie se brankou a dvěma asistencemi podílel Lukáš Pech. Dvě branky zaznamenali hosté z přesilovek.

Do zápasu vstoupili aktivněji Karlovarští, kteří od první minuty zatlačili Spartu v jejím obranném pásmu. Skladaný s Bickem však v dobrých šancích na Schwarze nevyzráli. Domácí se poprvé osmělili v osmé minutě, ale Ton svoji střelu poslal jen do připraveného gólmana Závorky.

V 10. minutě se hosté poprvé dočkali, když Zaťovič bleskově využil přesilovku po přihrávce Pecha. Domácí se do první vážnější šance dostali chvíli poté. Broš ovšem na pozorného brankáře hostí ani nadvakrát neuspěl. V 18. minutě mohl druhý gól přidat agilní Zaťovič, ale tentokrát byl Schwarz proti. V závěru třetiny se po hrubce Pilaře dostal do obrovské šance Pohl, svoji střelu však nenamířil přesně.

Pražané do druhé třetiny vstoupili ve zcela odlišném světle a hned od začátku se na Závorku valil jeden útok za druhým. V 25. minutě se po individuální akci dostal do šance Rachůnek, na hostujícího brankáře si však nepřišel. Karlovarští kontrovali šancí Skladaného, jenž se řítil zcela sám na Schwarze, ten však jeho pokus vyrazil betonem do bezpečí.

Energie zpečetila tříbodový zisk v poslední minutě zápasu

V 36. minutě se do obrovské příležitosti dostal zcela volný karlovarský střelec Zaťovič, jeho dorážka však nakonec prošla pouze domácím brankovištěm. Dvě minuty nato se už hosté dočkali. Obránce Nosek si sjel od modré čáry mezi kruhy a přesnou střelou nedal Schwarzovi sebemenší šanci zasáhnout. Spartě vykřesal naději v poslední vteřině druhé třetiny Ton, jenž zužitkoval chytrou Hlinkovu přihrávku.

Začátek třetího dějství se nesl v ospalejším tempu, jako by oba týmy čekaly, co ten druhý vymyslí. Hosté mohli znovu udeřit v přesilovce, ale Drtina ani Nosek své šance neproměnili. Za domácí se v závěru nejvíce prosazovala řada vedená Hlinkou, Pacovský s Tonem však vyrovnat nedokázali. Karlovarští pak skvěle sehráli poslední minutu utkání, kdy pečetili cenné vítězství brankami Pecha a Zuckera.

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 40. P. Ton (J. Hlinka, Pacovský) - 10. Zaťovič (Pech, Bicek), 38. D. Nosek (Pech, Bicek), 60. Pech (Zucker, Skladaný), 60. Zucker (Skladaný). Rozhodčí: Hodek, Hrubý - Bejček, Charvát. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 4328.
Sparta: Schwarz - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Vallin, Krstev - I. Rachůnek, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Bahenský, Přibyl, Hovorka - S. Treille, Foster, Sekáč - Jánský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, MacDonald, Gulaši, Grman, Kloz, Gründling, J. Látal - Zaťovič, Pech, Bicek - T. Káňa, Vachovec, V. Polák - Skladaný, Skuhravý, Zucker - Heřman, Košťál, Pohl. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.