Karlovy Vary - Pardubice 2:1Vary porazily v souboji trápících se týmu Pardubice a ukončily sérii pěti porážek

3. Radil 0 : 1
6. Bicek 1 : 1
45. Nosek 2 : 1

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili v zápase dvou trápících se týmů Pardubice 2:1 a ukončili tak sérii pěti porážek. Úřadující mistr si naopak připsal čtvrtý nezdar za sebou. Vyrovnaný duel 33. kola rozhodl gól Davida Noska ve dvojnásobné přesilové hře v 45. minutě.

Východočeši, v jejich sestavě už chyběly všechny tři zámořské posily, začali aktivně a ve 3. minutě se dostali do vedení. Hned první přesilovou hru využil Radil. Domácí odpověděli stejnou mincí a rovněž při přesilové hře vyrovnali. O tři minuty později Salfickým vyraženou střelu dorazil za jeho záda Bicek. Ve zbytku úvodní třetiny se neujala na pardubické straně nebezpečná střela Starého, na straně domácích se neprosadil Nosek.

Na začátku druhé třetiny si Východočeši v rozmezí jedné minuty vytvořili dvě velké příležitosti. Nejdříve osamocený Bartek najížděl na Závorku, který jeho střelu ztlumil svými betony a o několik vteřin později nastřelil Buchtele horní tyč domácí branky.

Karlovarští odpověděli akcí Heřmana, jehož únik po křídle zlikvidoval Salfický včasným vyjetím. Ve 30. minutě za faul Nahodila na ujíždějícího Pecha nařídil rozhodčí Šindler trestné střílení. Nejproduktivnější hráč Energie jej ale neproměnil. Následně se hra evidentně zrychlila. Nerozhodný stav nezměnil o chvíli později obrovský závar před Závorkovou brankou ani střela, která Salfickému vypadla po Noskově střele.

V úvodu třetí části obral za brankou Salfického o puk Polák, našel Pecha, ale ten netrefil zcela odkrytou branku. Ve 42. minutě si arbitři po zmatku v brankovišti domácích vyžádali pomoc videorozhodčího, který potvrdil, že puk v nepřehledné situaci nepřešel brankovou čáru.

O dvě minuty později dostali karlovarští hráči po vyloučení Benáka a Kočího možnost hrát 99 vteřin přesilovku pět na tři, kterou aktivní Nosek využil. V 52. minutě po střelách Zaťoviče a následně Pecha předvedl dva famózní zákroky Salfický, který tak udržel hostům naději na vyrovnání. K tomu měl blízko Benák, který ale netrefil zcela odkrytou branku. K vyrovnání poté hostům nepomohla ani 59. vteřin trvající power play.

33. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Bicek (Zaťovič, J. Drtina), 45. D. Nosek (J. Drtina, Pech) - 3. Radil (Buchtele, Kousal). Rozhodčí: Souček, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. Diváci: 2912.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Kloz, Gründling, Gulaši, MacDonald, Grman - Zaťovič, Pech, Bicek - J. Doležal ml., V. Polák, Vachovec - Skladaný, Skuhravý, Zucker - J. Heřman, Pohl, Košťál. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.
Pardubice: Salfický - Benák, Ďaloga, Gawryletz, Píša, Vašíček, V. Kočí, M. Drtina - Bartek, Somík, T. Nosek - Starý, Šagát, T. Zohorna - Radil, Kousal, Buchtele - Semorád, Cetkovský, Nahodil. Trenéři: Trličík a Lubina.