Sparta - Litvínov 6:3Sparta otočila zápas s Litvínovem a přerušila sérii tří proher

60. Broš 6 : 3

V sedmé minutě prohrávali o dva góly, ještě na začátku 38. minuty o jeden, přesto nakonec hokejisté Sparty berou v utkání 36. kola Tipsport extraligy proti Litvínovu plný počet bodů za vítězství 6:3. Pražanům k obratu dvakrát dopomohly dvě slepené trefy, které vždy od sebe dělilo pouhých třicet vteřin. I třetí vzájemný zápas těchto celků v sezóně tak skončil triumfem hostů, Holešovičtí přerušili sérii tří porážek.

Vstup do utkání přitom vyšel Chemikům na výbornou. Už v první minutě otevřel skóre Martynek, v sedmé si pak při signalizované výhodě sjel na vrcholek pravého kruhu Brejčák a přesnou dělovkou vyhnal sparťanského brankáře Schwarze na střídačku. Kvůli absenci Neuvirtha jej nahradil dvacetiletý mladík Vojtěch Sedláček, pro kterého šlo o teprve druhý zápas v sezóně.

Domácí jakoby tento moment nakopl a po necelé minutě překonal nic nevidícího Francouze střelou přes několik těl Ivan Rachůnek. A za další půl minutu už bylo srovnáno, když z důrazu na brankovišti těžil Bahenský. A to mohla Sparta vzápětí dokonce skóre otočit, Gřegořek však odkrytou branku netrefil, Přibyl zase z ideální pozice nechal vyniknout Francouzovu lapačku.

Gólmana měnil už v první třetině i Litvínov

Hrozil však i Litvínov, při vlastním oslabení ujížděla na jediného bránícího sparťana hned trojice hostí, Hübl ale trefil jen Sedláčka. Na druhé straně zase opět úřadovala Francouzova lapačka, tentokrát v ní skončil puk po ráně Treilleho. V osmnácté minuté střídal gólmana i Litvínov, i když nedobrovolně. Otřeseného Francouze musel zastoupit Petr Franěk.

V úvodu prostřední třetiny nahazoval od modré Zeman a Spartu musela zachránit horní tyčka. Ve 31. minutě chyboval ve vlastním obranném pásmu sparťan Gřegořek, puku se zmocnil Hanzl, Sedláčka zmátl pohybem ramen, aby následně zasunul mezi betony a vrátil Severočechům vedení.

Slepené góly Sparty, díl druhý

Holešovičtí ale nesložili zbraně, ve 38. minutě si volného puku po buly nejrychleji všiml Forman a srovnal na 3:3. A stejně jako v první třetině přidali Pražané po pouhé půl minutce slepenou trefu, když je poprvé v zápase poslal do vedení Jánský. Osmatřicet vteřin před druhou sirénou navíc zvyšoval na rozdíl dvou gólů po přesné přihrávce Hanzlíka střelou do odkryté brány Treille.

Ve třetím dějství už si Sparta náskok v poklidu hlídala, třicet devět vteřin před koncem navíc uzavřel na konečných 6:3 Broš.

36. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Sparta Praha - HC Verva Litvínov 6:3 (2:2, 3:1,1:0)
Branky a nahrávky: 8. I. Rachůnek, 9. Bahenský (Jánský), 38. Forman (Bahenský), 38. Jánský (Bahenský, Forman), 40. S. Treille (Jan Hanzlík), 60. Broš (Pilař, Sekáč) - 1. Martynek (Ručinský), 7. Brejčák (Piroš, R. Pšurný), 31. Hanzl. Rozhodčí: Šindler, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 6069.
Sparta: Schwarz (7. V. Sedláček) - Pilař, Sičák, Gřegořek, Milam, Philipp, Jan Hanzlík - S. Treille, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - P. Ton, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Forman, Bahenský. Trenéři: Jandač a Votruba.
Litvínov: Francouz (18. Franěk) - Jareš, Kubát, Stříteský, Zeman, Brejčák, Gula, Kousalík - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, Kubinčák - Baláž, Smolka, R. Pšurný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.