Chomutov - Karlovy Vary 3:1Chomutov porazil Karlovy Vary a odpoutal se ze dna tabulky

26. Hřebejk 1 : 0
30. Frolík 2 : 0
59. Kraft 3 : 0
60. Nosek 3 : 1

Chomutov

Hokejisté Chomutova porazili v 36. kole Tipsport extraligy Karlovy Vary 3:1 a svého soupeře přeskočili v tabulce soutěže. Piráti tak jsou dvanáctí, Energie třináctá. Energie je i nadále nejhorším týmem na kluzištích soupeřů, na kterých získala jen jedenáct bodů.

První třetina skončila bez branek, ale více šancí na vstřelení gólu měli hosté. Největší hned na začátku Bicek, který trefil lapačku domácího brankáře Kostúra. Slovenský gólman vychytal i krajana Skladaného. Čtyři minuty před koncem úvodní části trefili hosté tyč, když Zucker dorážel Košťálovu střelu z bezprostřední blízkosti.

Domácí měli největší šanci těsně před koncem třetiny. Treille s Kůsem ale přečíslení dva na jednoho gólově zakončit nedokázali.

Hned první vyloučení přispělo ke vstřelení branky. V 24. minutě putoval na trestnou lavici hostující Zaťovič za podražení, domácí si během přesilové hry šanci nevypracovali, ale šest sekund po skončení výhody Hřebejk s velkou dávkou štěstí a s tečí bránícího hráče vstřelil úvodní branku.

Frolík s Kraftem pojistili tři body

O čtyři minuty později se Chomutov dostal do dalšího přečíslení dva na jednoho, tentokrát už Gajovský krásně předložil puk Frolíkovi a zámořská posila Severočechů trefila poloodkrytou karlovarskou branku. Největší šanci hostů měl v 36. minutě Skladaný, který pod ležícím Kostúrem trefil tyč.

Třetí třetina začala šancí domácích, David Hruška trefil tyč a za nedovolené bránění byl vyloučen hostující Gulaši. Přesilovka ale žádné příležitosti domácím nepřinesla. Karlovy Vary se ve třetí třetině snažily tlačit do útoku, ale domácí pozorně bránili a nedovolili jim vypracovat si brankové příležitosti.

Třetí gól vstřelili domácí při power play hostí, když se ale hrálo pět na pět, protože Karlovy Vary hrály oficiálně v oslabení. Poslední slovo měl hostující Nosek, který dvě sekundy před koncem při přesilovce pět na tři zkazil Kostúrovi možné čisté konto.

36. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. Hřebejk (Kraft, Mrázek), 30. Michael Frolík (Gajovský, D. Hruška), 59. Kraft - 60. D. Nosek (Pech, J. Drtina). Rozhodčí: Smitka, Kalivoda - L. Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:1. Diváci: 4569.
Chomutov: Kostúr - Mrázek, Rýgl, Pulpán, Palin, Rutta, Trefný, Pavlas, Macháček - Důras, Kraft, Hřebejk - D. Hruška, Gajovský, Michael Frolík - Lušňák, Sikora, Hromas - Račuk, Kůs, Y. Treille. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, J. Látal, Gulaši, Gründling, Grman, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Skladaný, V. Polák, Vachovec - Pohl, Skuhravý, Doležal - Zucker, J. Heřman, Košťál. Trenéři: Žemlička a Kverka.