Vítkovice - Sparta 4:5Sparta v důležitém utkání o play-off vyhrála ve Vítkovicích

57. Kolouch 4 : 5

Hokejisté Vítkovic podlehli v utkání 37. kola Tipsport extraligy Spartě 4:5 a po šesti zápasech v řadě nebodovali. Hosté o výhře rozhodli třemi góly z přesilovek, na všechny přihrával Jaroslav Hlinka. Pražský tým si v utkání dvou uchazečů o místa v první desítce připsal cenné vítězství a Vítkovicím se vzdálil na pět bodů.

Souboj dvou týmů, které balancují na hranici předkola play off, se hrál v první třetině podle vítkovických not. Domácí tvořili hru, ale neproměňovali šance, Sparta vyčkávala na brejky. Vítkovice propadly v sedmé minutě ve středním pásmu, jenže nabídnutou příležitost Ton nevyužil a ani se svým obávaným bekhendovým blafákem na Šindeláře nevyzrál.

Pak zesílila vítkovická převaha. Sparta soupeři vrátila chybu ve středním pásmu v deváté minutě, ale kanonýr Huna po ideální přihrávce od Romana trefil Schwarze. Neuspěl ani Klimek, který zase sparťanského gólmana neoblafnul kličkou do bekhendu.

Herně nejlepší pasáž Ostravané gólově nevyjádřili a přišel jejich pád. Ten odstartoval 39 sekund před koncem první části Milam, který v přesilovce bombou bez přípravy poslal Pražany do vedení.

Od druhé třetiny už vývoj utkání diktovala Sparta, která lépe bránila střední pásmo a vyrážela do smrtících brejků. Tenkrát jel ve 23. minutě sám na Šindeláře, který však jeho příklep vykryl. Další výpad už skončil gólem, Bahenský se po úniku v oslabení parádně trefil švihem.

Vítkovice v závěru sahaly po vyrovnání

Sparta ovládla zápas a na přelomu druhé a třetí části srazila domácí dalšími dvěma zásahy v přesilových hrách. Ton propálil Šindelářovy betony při půlminutové hře pět na tři a okamžitě v nástupu do posledního dějství přidal čtvrtou branku Sičák. Třetí finální přihrávku si připsal Hlinka.

Vítkovický prapor zvedl Káňa, na jehož tečovanou ránu Schwarz nestihl zareagovat a závěr zdramatizoval v přesilovce druhý gólem Szturc. Jenže vítkovická obrana dnes připomínala ementál a Forman po jednom z mnoha brejků překonal švihem pod břevno Šindeláře popáté.

Ani za stavu 5:2 ale Sparta neměla vyhráno. Domácí po trefách Huny a Koloucha během sedmnácti sekund v 57. minutě snížili na rozdíl gólu a pár sekund před koncem řádné doby měl v power play vyrovnání na holi Kucsera, ale jeho příležitost zmařil Schwarz.

37. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 4:5 (0:1, 0:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 43. J. Káňa (Kudělka), 49. Szturc (Malík), 57. Huna (Rehák, Svačina), 57. Kolouch - 20. Milam (J. Hlinka, Sičák), 28. Bahenský, 40. P. Ton (J. Hlinka, Broš), 41. Sičák (J. Hlinka, Tenkrát), 51. Forman (Bahenský, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Hradil, Trombík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 6086.
Vítkovice: Šindelář - Barinka, Kudělka, Sloboda, Rehák, Malík, Stehlík, Voráček - J. Káňa, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Kucsera, Szturc - od 41. navíc Kolouch. Trenéři: Oremus a Svozil.
Sparta: Schwarz - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Jan Hanzlík, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Tenkrát - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Bahenský, Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.