Kladno - Litvínov 3:2Jágr na rozloučenou pomohl Kladnu k výhře nad Litvínovem

29. Rudovský 2 : 1
41. Hübl 2 : 2
45. Dalecký 3 : 2

Kladno

Hokejisté Kladna porazili při rozlučce Jaromíra Jágra v 38. kole extraligy Litvínov 3:2 a připsali si teprve druhou výhru za posledních šest utkání. Jágr přes ohlášený konec výluky v NHL ještě před startem angažmá v Dallasu překvapivě nastoupil a pomohl k vítězství dvěma asistencemi.

V úvodu bylo aktivnější Kladno, ale na šance se dlouho čekalo. Fanoušci ale mohli naposledy v sezoně obdivovat umění hvězdného majitele Rytířů, který se nejdříve zařadil až do čtvrté formace se Strnadem a Rudovský a poprvé vjel na led až v páté minutě.

Středočeši se pak ubránili při trestu Majeského a v osmé minutě otestoval gólman Volkeho, který byl při absenci zraněných Francouze a Fraňka povolaný z prvoligového Mostu, Eberle a pak se dral do šance i bek Doudera.

V druhé oslabení při Kuchejdově trestu už domácí čelili velkému tlaku soupeře, ale odolali. Severočeši zase nedovolili Kladnu vedení při Pirošově trestu. Před pauzou se ještě ukázal Jágr, který nejdříve zakončoval sám a poté připravil šanci pro Rudovského.

Od druhé části stáhlo Kladno sestavu a s Jágrem a Rudovským nastupoval kapitán Kuchler. Na začátku měl nejdříve šanci Melka, ale zakončení se mu nepodařilo. V 25. minutě se ale radoval z vedení Litvínov. Lukeš překonal Cháberu tvrdou a přesnou ránou za pravým kruhem.

Jágr začal úřadovat

Hosté se pak sice ubránili při Brejčákově trestu, ale hned pět vteřin po jeho návratu na led bylo vyrovnáno. V přetrvávajícím tlaku se prosadil po střele Majeského uzdravený Valský. Rytíři předvedli bleskový obrat za 48 sekund. Jágr se dostal do útočného pásmu, předal puk Rudovskému, který si vychutnal jak obranu Vervy, tak blafákem i gólmana Volkeho.

Na konci druhé části přerušil litvínovskou přesilovku Kubinčákův faul, ale i tak Verva při hře čtyř proti čtyřem po 29 vteřinách závěrečného dějství díky Hüblovi vyrovnala. Ve 45. minutě ale při Zemanově vyloučení předložil Jágr zpoza branky puk Daleckému, který vrátil Rytířům vedení.

Pojistit náskok mohlo Kladno poté, co hosté mstili Valského vražení do Volkeho a vyplynula z toho kladenská přesilovka. Navíc ještě litvínovský gólman vyhodil puk na střídačku a Rytíři hráli 18 vteřin v pěti proti třem. Obrovskou šanci nevyužil Lukáč a dvakrát se zkoušel prosadil samostatně i Jágr, ale ve finální fázi mu chyběla přesnost. V závěru ještě domácí hráli přesilovku po Martynkově faulu a pak už Litvínov do tlaku nepustili.

38. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Valský (Majeský, Eberle), 29. Rudovský (Jágr, Kuchler), 45. Dalecký (Jágr, Lukáč) - 25. Lukeš, 41. Hübl (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Hribik, A. Jeřábek - Charvát, Bejček. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 3165.
Kladno: Chábera - Kameš, Piskáček, Majeský, David Růžička, Doudera, Černošek, Mocek - Eberle, Lukáč, M. Látal - Kuchejda, Kuchler, Obdržálek - Valský, Melka, Dalecký - Jágr, Strnad, Rudovský. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Litvínov: Volke - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Jareš - Majdan (35. Kubinčák), V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - J. Černý, Piroš, R. Pšurný - Baláž, Gerhát, Smolka. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.