Brno - Chomutov 4:0Hokejisté Brna ukončili s Chomutovem sérii bez tříbodového zisku

5. Divíšek 1 : 0
18. Valach 2 : 0
40. Zohorna 3 : 0
42. Hruška 4 : 0

Brno

Hokejisté Komety Brno porazili ve 40. kole extraligy na domácím ledě poslední tým tabulky Piráty Chomutov 4:0. Brňané se po více než měsíčním čekání a devíti zápasech dočkali tříbodového vítězství. Naposledy porazili 9. prosince v Praze Slavii 3:1. Naopak Chomutov už počtvrté za sebou vyšel bodově zcela naprázdno a v šestém utkání v sezóně nedal branku.

Chomutov nabídl Kometě hned v úvodu zápasu velkou příležitost k otevření skóre. Ve třetí minutě usedl na trestnou lavici Bartejs a za pouhých dvacet sekund jej po faulu na Jakuba Svobodu následoval Hřebejk. Přesně 100 sekund dlouhou přesilovku pět na tři zužitkoval Divíšek, který po Bičánkově střele od modré čáry poslal kotouč pohodlně do branky.

Rychlý náskok Brňany uklidnil, dostávali se snadno do útočného pásma soupeře a hosty několikrát zachránil brankář Řehoř. Chomutov spoléhal hlavně na rychlé protiútoky, vážněji zahrozil ale pouze při přesilovce. Tlak brněnského týmu zúročil obránce Valach, na jehož střelu nestačil brankář Řehoř reagovat.

Navzdory dvoubrankovému manko Chomutov nerezignoval. Trenér Antonik přestavěl útočné řady, jeho svěřenci srovnali krok. Dostávali se i do šancí. Potvrdili ale, že v posledních zápasech je právě nepřesná koncovka jejich hlavní slabinou. Brňané se ve druhé třetině přizpůsobili výkonu soupeře. Hra byla místy hodně chaotická, na obou stranách převažovaly kombinační chyby.

Piráti mohli několikrát skórovat, ocitli se několikrát sami před brankářem Trvajem. Několikrát chybělo hostujícím hráčům více štěstí. V závěru druhé třetiny dostal Chomutov soupeře na chvíli pod tlak. Po nepřesné přihrávce ale Brňané založili rychlý protiútok, který zakončil Zohorna třetím gólem.

Hned v úvodu třetí třetiny Kometa čtvrtou brankou po střele Jana Hrušky definitivně zlomila odpor soupeře. Piráti se už většinou jen ve vlastní třetině bránili a od vyšší porážky je zachránil brankář Řehoř. Kometa potřetí v sezóně udržela čisté konto, stejným výsledkem 4:0 zdolala i Karlovy Vary a Kladno.

40. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - Piráti Chomutov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Divíšek (Bičánek), 18. Valach (Dlouhý, Petrovický), 40. H. Zohorna (Čermák, J. Hruška), 42. J. Hruška (Čermák, H. Zohorna). Rozhodčí: Hribik, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).
Brno: Trvaj - Bičánek, Švrček, Žižka, Dujsík, Kováčik, Valach - Dočekal, Koreis, Burian - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Dlouhý, Petrovický, Erat. Trenéři: Venera a Oslizlo.
Chomutov: Řehoř - Palin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Macháček, Rýgl, Bartejs, Lučka - Jíra, Kraft, Hřebejk - Kämpf, Zálešák, Důras - Lušňák, Sikora, Y. Treille - Račuk, Kůs, K. Ton. Trenéři: Antonik, Liška a Mikšovic.