Vítkovice - Budějovice 1:2 SNŠimánek vystřelil v nájezdech Jihočechům v Ostravě bod navíc

24. Květoň 0 : 1
26. Huna 1 : 1
65. Šimánek (rozhodující nájezd) 1 : 2

Ostrava

Hokejisté Vítkovic nenavázali na dvě poslední výhry a v utkání dvou týmů, které bojují o účast v elitní desítce, podlehli na domácím ledě Českým Budějovicím 1:2 na samostatné nájezdy. Důležitý bod navrch zařídil pro Jihočechy v rozstřelu Jiří Šimánek. Hosté i přesto už sedm kol čekají na vítězství v normálním čase, ale po předchozí sérii pěti zápasů bez bodu navázali na páteční výhru 2:1 rovněž po nájezdech na ledě Slavie.

Po páteční kanonádě proti Liberci narazily Vítkovice na mnohem těžšího soupeře a prakticky za celý zápas se nedokázaly vypořádat s jeho pozornou defenzívou. Domácí obtížně procházeli středním pásmem, a když se ve 12. minutě ocitl na brankovišti s pukem na holi Strapáč, jeho střelu z otočky Kovář betonem vyrazil.

Domácí zkraje druhé části nevyužili přesilovku, po jejímž skončení hosté okamžitě vyrazili do brejku a Květoň po návratu z trestné lavice doklepl bekhendem vyražený puk za Málkova záda.

Vítkovice ale ve vedení soupeře nechaly jen 101 sekund. Další přesilovku jim nabídl Frühauf a Huna po pasu svého dvorního nahrávače Romana zpoza branky potvrdil svou famózní střeleckou formu dvanáctým gólem ve dvanáctém utkání.

Hosté ve druhé třetině i kvůli třem oslabením v řadě stěží nabírali rytmus. Ale přečkali další šanci Malíka, kterého vychytal Kovář, a málem soupeře zaskočili Sujou, jenž téměř z nulového úhlu orazítkoval horní tyč. Branková konstrukce vzápětí ochránila i Jihočechy a tyčka po střele Szturce zastoupila také za Kováře.

I v závěru kladly oba týmy největší důraz na obranu a snaha neudělat chybu byla z jejich hry zjevná. Víc odvahy a touhy po vítězství přece jen prokázali Vítkovičtí, ale z minima šancí zápas nerozhodli. Po neúspěšném pokusu Hrušky měl asi největší příležitost 40 sekund před koncem řádné doby Ujčík, ale Kovář puk, který se po odrazu od jeho ramene snášel do branky, ze vzduchu odpálil hokejkou do bezpečí.

Po nezajímavém prodloužení došlo na nájezdy a jediný gól v nich v třetí sérii vsítil Šimánek. Vítkovice tak nevyužily možnost setřást ze svých zad vážného konkurenta v boji o desítku.

40. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Huna (Roman, Svačina) - 24. L. Květoň (L. Kohn), rozhodující nájezd Šimánek. Rozhodčí: Hradil, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5, navíc Suja (České Budějovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 5271.
Vítkovice: Málek - Kudělka, Barinka, Malík, Stehlík, Sloboda, Voráček, Štencel - Klimek, Burger, Húževka - Ujčík, R. Hruška, Strapáč - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
České Budějovice: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Vydarený, Frühauf, Vráblík, Dietz - Kotalík, Mertl, L. Kohn - Dej, Langhammer, L. Květoň - Suja, Knotek, Šimánek - Rousek, Červený, Švihálek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.